نویسندگان
تبلیغات
کد HTML تبلیغ
بازدید از سایت
امروز : ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸
بازدید امروز : 1245
بازدید دیروز : 1470
تعداد نظرات : 3436
تعداد مطالب امروز :0 عدد
تعداد مطالب : 1798
کل بازدیدها : 854785
خروجی فید امروز : 22
ورودی گوگل امروز : 8
افراد آنلاین :9 نفر

 

به گزارش خبرگزاري فارس از رشت، سيدولي‌الله عظمتي در مراسم افتتاح پروژه راه آسفالته اسلام‌آباد به ظرفيت بالاي اشتغالزايي در روستاها اشاره كرد و اظهار داشت: روستاها از نظر منابع شغلي مانند كشاورزي، دامداري، صنايع دستي و… مي‌توانند به عنوان محور توسعه خودكفايي و اشتغالزايي در كشور محسوب شوند.
وي ايجاد زيرساخت‌هاي عمراني در روستاها را ضروري دانست و تصريح كرد: با توجه به شرايط موجود و توسعه ارتباطات، توسعه روستاها به‌ويژه در زمينه راه و زيرساخت‌هاي جاده‌اي يك امر اساسي است.
عظمتي به همكاري و تعامل روستاييان با مسئولان در تسريع روند پروژه‌هاي عمراني اشاره كرد و افزود: ايجاد مسيرهاي ارتباطي و ديگر امكانات زيرساختي نيازمند همكاري و تعامل بيشتر روستائيان با مسئولان است.
فرماندار رشت خاطرنشان كرد: در صورت توسعه زيرساخت‌ها ورود گردشگران به روستاها افزايش مي‌يابد و اين امر منبع درآمد خوبي براي توليدكنندگان منطقه از نظر فروش محصولات بومي و عرضه آن به گردشگران است.
وي رويكرد دولت در توسعه روستاها را مثبت ارزيابي كرد و گفت: اعتبارات و ميزان پروژه‌هاي افتتاحي در هر سال نسبت به گذشته رشد چشمگيري را نشان مي‌دهد و اين رويكرد موجب كاهش مهاجرت روستاييان به شهرها شده است.
عظمتي بر رونق محصولات كشاورزي در روستاها تاكيد كرد و افزود: عمران، آباداني و گسترش فعاليت‌هاي خدماتي به روستائيان در رونق محصولات كشاورزي و رشد اقتصادي استان نقش موثري دارد.
فرماندار رشت با بيان اينكه بيشتر راه‌هاي روستايي از آسفالت بي‌بهره‌اند، تصريح كرد: با جذب اعتبارات بهتر در سال‌هاي آينده از رشد سريع‌تر زيرساخت‌هاي جاده‌اي در روستاها برخوردار مي‌شويم.
وي خدمت‌رساني به روستاها را يكي از وظايف مهم دولت برشمرد و خاطرنشان كرد: روستاها نقش مهمي در توسعه كشور به عهده دارند و اين امر رسيدگي به روستائيان را ضروري مي‌كند.
رئيس بنياد مسكن رشت نيز در اين مراسم گفت: پروژه آسفالت اسلام‌آباد به طول يك‌هزار و 400 متر در يك لايه 7 سانتي‌متري با هزينه‌اي بالغ بر 100 ميليون تومان به بهره‌برداري رسيده است.
رضا محمدي ثابت افزود: امسال 50 ميليون تومان نيز براي طرح هادي آسفالت خيابان بهار به تصويب رسيده است.
وي آغاز ‌طرح آسفالت اسلام‌آباد را از دهه فجر سال گذشته اعلام كرد و اظهار داشت: يك پروژه آسفالته نيز در سراوان در قالب روكش يك‌هزار متر در اين هفته به بهره‌برداري مي‌رسد.

 

منبع: فارس نیوز

بازدید:2,096بار , ارسال شده در : ۵ام شهریور, ۱۳۸۹; ساعت : ۱:۵۷ ب.ظ
تعداد نظرات : ۰
آرشیو مطالب
ارسال نظر جديد
جستجو
مدیریت
سایت کرکان بندرانزلی با دامنه
www.kargan.ir
نیز در دسترس می باشد.
مرحوم تقی کرکانی خان قدیم کرکان

روستای کرکان در منطقه جلگه ای و در کنار جاده کپورچال-آبکنار واقع شده دارای نسق 85 ساله (تاتاریخ 1363 شمسی)بوده و از نظر ثبتی جزء بخش 7 حومه انزلی و سنگ شماره 6 میباشد و مسافتش تا کپورچال 7 کیلومتر و تا انزلی 27 کیلومتر است . . .

شبکه های اجتماعی کرکان
تبلیغات
HTML
محبوب ترین مطالب
آرشیو ماهانه

برای اشتراک در خبرنامه کرکان ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید