نویسندگان
تبلیغات
کد HTML تبلیغ
بازدید از سایت
امروز : ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸
بازدید امروز : 2563
بازدید دیروز : 2864
تعداد نظرات : 3436
تعداد مطالب امروز :0 عدد
تعداد مطالب : 1798
کل بازدیدها : 919388
خروجی فید امروز : 16
ورودی گوگل امروز : 11
افراد آنلاین :5 نفر

ابراهیم رهبر به سال 1317 شمسی در صومعه سرا زاده شد. وی دانش‌آموخته‌ي رشته‌ي زمين‌شناسي است (1344)، بازنشسته‌ي اداره‌ي كشاورزي (1359) که در حاضر تمام وقت به کار داستان نویسی اشتغال دارد. از این نویسنده کتابهای مهربانان و سه نمایشنامه ، دود و آه ( مجموعه داستان)،چاپ آخر زندگی،درشهری کوچک، من در تهرانم(مجموعه داستان)، سوگواران ( مجموعه داستان )، شاهدرسمی،نام کسما، نونو… انتشار یافته است . در سالهای اخیر نیزبیش از 25 داستان کوتاه از او در مجله ها چاپ شده است. ابراهیم رهبر از اعضای گروه پژوهشگران ایران است. متفاوت مي‌نويسد. تجربه‌گراست. گويي آگاهانه راه تعامل را با خواننده‌ي آثارش مي‌بندد و از تجسم چهره‌ي خواننده‌ي مستاصل آثارش نيشخند مي‌زند. اين‌ها ويژگي نويسنده‌اي است كه همواره از مناسبات ژورناليستي زمانه‌اش دور بوده و با عزلت‌نشيني خودخواسته‌اش، كمتر مورد توجه منتقدان بوده است. نخستين داستان‌هايش از سال‌هاي آغازين دهه‌ي چهل در نشريات و جنگ‌هايي چون «طرفه»، «ويژه‌ي هنر و ادبيات بازار»، «فردوسي» و «انديشه و هنر» منتشر شد. «دود» نخستين مجموعه داستان اوست كه در سال 1349 در تهران انتشار يافت.
نمايش‌نامه‌نويسي از ديگر دغدغه‌هاي اوست كه بيشتر از بسياري از نويسندگان گيلاني، برش‌هاي متعددي از زندگي زنان و مردان گيلك را به تصوير كشيده و كوشيده است گوشه‌هايي از مناسبات اجتماعي و دغدغه‌هاي آنان را ثبت كند.
ابراهيم رهبر از آن دست نويسندگاني است كه همواره در عرصه قلم پيراهني نو بر تن كرده و تجربه‌هاي متفاوتي را چه در عرصه‌ي فرم و زبان و چه در عرصه‌ي مضمون و فضاهاي داستاني، ارايه داده است.
كتاب‌شناسي (آثار داستاني)
دود/ مجموعه داستان/ تهران: سازمان تدارك و نشر، 1349
من در تهرانم/ مجموعه داستان/ تهران: شبگير، 1353
سوگواران/ مجموعه داستان/ تهران: گلشايي، 1354
چاپ آخر زندگي/ مجموعه داستان/ تهران: نشانه، 1374
در شهري كوچك/ مجموعه داستان/ تهران: خودرنگ، 1380
شاهد رسمي/ مجموعه داستان/ تهران: نگاه، 1382
نام كسما/ مجموعه داستان/ تهران: نويسنده، 1383
دود و آه/ مجموعه داستان/ تهران: كتاب مس، 1383
 

آرشیو مطالب
ارسال نظر جديد
جستجو
مدیریت
سایت کرکان بندرانزلی با دامنه
www.kargan.ir
نیز در دسترس می باشد.
مرحوم تقی کرکانی خان قدیم کرکان

روستای کرکان در منطقه جلگه ای و در کنار جاده کپورچال-آبکنار واقع شده دارای نسق 85 ساله (تاتاریخ 1363 شمسی)بوده و از نظر ثبتی جزء بخش 7 حومه انزلی و سنگ شماره 6 میباشد و مسافتش تا کپورچال 7 کیلومتر و تا انزلی 27 کیلومتر است . . .

شبکه های اجتماعی کرکان
تبلیغات
HTML
محبوب ترین مطالب
آرشیو ماهانه

برای اشتراک در خبرنامه کرکان ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید