نویسندگان
تبلیغات
کد HTML تبلیغ
بازدید از سایت
امروز : ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸
بازدید امروز : 2535
بازدید دیروز : 2864
تعداد نظرات : 3436
تعداد مطالب امروز :0 عدد
تعداد مطالب : 1798
کل بازدیدها : 919360
خروجی فید امروز : 16
ورودی گوگل امروز : 11
افراد آنلاین :5 نفر

 جناب آقای رشید مجیدی شیل سر

 

1- بتاریخ 9/9/1314 در روستای شیل سر واقع در جنوب غربی مرداب انزلی متولد شد.

2- نام پدرش اصغر و نوه کربلایی محمد علی و مادرشان بانو رقیه مجیدی و نوه مشهدی نجف علی شیل سری

3- در تاریخ 1/7/1340 با دختر دایی خود ازدواج موفقی را در این شبه جزیره رقم زد و از این ذوج خوشبخت سه فرزند مفید بفایده با تحصیلات عالیه بنامهای تهمینه 44 ساله، علیرضا 43 ساله و تورج 40 ساله تربیت کرده و تحویل جامعه مدنیت دادند.

4- دو سال اول دروس ابتدایی خود را با نداشتن مدرسه در مسجد و بروی حصیر نمور خوانده و چهار سال ابتدایی دیگر را در مدرسه نو بنیاد در سیاخاله سر ادامه دادند. این مدرسه از محل جمع آوری خانوارها و از درآمد حاصله از فروش شکر کوپنی و به همت والای دهدار وقت آبکنار بنام عزیز آقا سلطانی تأسیس شد. نام این مدرسه منصوری و آقای احمد پوراحمد آبکنار و منصوری غیاثی معلم آن مدرسه بودند.

5- دیپلم علمی خود را در دبیرستان بوذرجمهر انزلی و دیپلم طبیعی را در دبیرستان شاهپور رشت (شهید بهشتی) بپایان بودند.

6- در تاریخ 30/11/1337 با ابلاغ آموزگاری از اداره فرهنگ انزلی در دبیرستان آبکنار منصوب شد.

7- دو سال اول استخدام در دبیرستان خیام آبکنار و با مدیریت شادروان احمد پور احمد آبکنار زبان خارجی فرانسه تدریس می کرد و سپس زبان خارجی توسط آقای ستمدیده (فرنود) و در این دبیرستان خیام زبان انگلیسی تدریس شد.

8- در سال 1349 بسمت مدیر مدرسه سیاه خاله سر منصوب شد و در فواصل این سمت با اعضای انجمن خانه و مدرسه مخصوصاً شادروان میر محمد حاجتی سیاه خاله سرو حسین امیدواری سیاهخاله سر و با خود یاری مردمان شیل سر سیاه خاله سر، اشترکان و کرگان مدرسه راهنمایی توسط آقای مجیدی در همان سیاهخاله سر تأسیس گردید.

9- در سال 1377 با 39 سال سابقه تدریس (36 سال دولتی و 3 سال در غیر انتفاعی دکتر هشترودی (انزلی) بازنشسته شد.

10-   یار دبستانی این بزرگمرد در سیاهخاله سر و در مدرسه مختلط منصوری از پسران شامل: با پسوند شیلسر – فریدون فردادی حبیب حیدری – کاظم مجیدی – عظیم مجیدی – نادر غلامی – رشید شمسی – حسین خوشبخت – و یا پسوند کرکانی -سواد رمضانی – حسن ملکوتی (شریفی) – صفر محمد هیزم شکن – پرویز فرحبخش – بیت اله قربانی – وهاب داورخواه (رجبی) – و با پسوند سیاهخاله سر شامل: رضا والی زاده – بهرام بلوری فر – محمد قربانی – شیر محمد نقی زاده – حسن عاشوری – غلامعلی فلاح – هاشم خوشحال . ضمناً یار دبستانی دختران هم بودند لیکن قلمزن این ویژه نامه نتوانست باسامی این سروران دست یابد و بدینوسیله پوزش می طلبد.

11- در آستانه تولد 74 سالگی هستند و خدا را شکر که تا کنون بعارضه آلزایمر دچار نشده و صد درصد فیزیک بدنی سالمی دارند.

رسانه کرکان بندرانزلی شناسایی و معرفی این چهره های ماندگار و شایسته سالاران سرزمین سرافراز شبه جزیره را برخود فرض دانسته و به آن مباهات دارد.  

 

معرفی فرزندان محترم رشید مجیدی شیل سر

– سرکار خانم تهیمنه مجیدی شیل سر

تنها دختر جناب آقای مجیدی شیل سر

در تاریخ 28/4/1344 در شیل سر متولد شد.

۱ تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در بندرانزلی به پایان برد و در سال 1364 وارد دانشگاه تربیت معلم زاهدان شد و در رشته دبیری زمین شناسی لیسانس خود را اخذ و با آقای محسنی شیل سر ازدواج و دارای دو فرزند دختر (نسترن) دوم دبیرستان و (نیلوفر) اول راهنمایی می باشند و خود نیز دبیر دبیرستانهای بندرانزلی و مختار شوهرش شاغل اداره شیلات می باشند.

2- آقای دکتر علیرضا مجیدی شیل سر دارای دانشنامه تخصصی پزشکی در رشته کودکان و نوزادان پسر ارشد آقای رشید مجیدی شیل سردر تاریخ 22/4/1345 در شیل سر متولد شد

دوره های ابتدایی ، راهنمایی و متوسطه را در شهرستان بندر انزلی به پایان برد و در سال 1364 وارد دانشگاه شهید بهشتی تهران شد و نیز دکترای تخصصی خود را نیز در دانشگاه شهید بهشتی در سال 1377 به پایان برد. اکنون در بیمارستان دکتر بهشتی و درمانگاه تأمین اجتماعی بندرانزلی مشغول طبابت است و نیز در سال 1374 با سرکار خانم میترا علوی دارای لیسانس پرستاری ازدواج و هم اکنون سوپروایزر همان بیمارستان دکتر بهشتی میباشند و مشترک دارای یک فرزند پسر به نام سینا که در کلاس اول راهنمایی مشغول تحصیل است.

 

3- آقای دکتر تورج مجیدی شیل سر پسر دوم آقای رشید مجیدی شیل سر در تاریخ 19/5/1348 در روستای شیل سر متولد شد.

دروه های ابتدایی و راهنمایی و متوسطه را در شهرستان بندرانزلی به پایان برد و در سال 1369 همزمان در دانشگاههای شیراز گیاهپزشکی و اردبیل پزشکی قبول شد که برای ادامه تحصیلات عالیه پزشکی اردبیل را انتخاب و در سال 1376 دکترای عمومی خود را اخذ کرد و نیز در سال 1380 با سرکار خانم ماندانا کرکانی ازدواج و دارای یک فرزند 4 ساله به نام مهدی بوده و مطب ایشان در کلینیک مهر بندرانزلی میباشد.

4- سرکار خانم ماندانا کرکانی همسر آقای تورج مجیدی شیل سر و عروس خانم آقای رشید مجیدی بزرگ شیل سر دختر آقای محمود کرکانی و نوه پسری شادروان تقی کرکانی می باشند و نیز مادرشان مهری یگانه آبکنار و نوه جناب آقای عزیز یگانه آبکنار و از خانواده آقای کریم منتها آبکنار می باشند و نیز تحصیلاتش لیسانس زبان و ادبیات انگلیسی و کارمند بانک تجارت هستند.

 

منبع :گاهنامه آبکنار

آرشیو مطالب
ارسال نظر جديد

 • فرزاد هخامنشي گفته: ۱۳:۵۷ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۶

  با سلام.اميد است به همت سايت وزين شما جشني براي تکريم و تقدير از اين فرزانه فرهيخته درسالروز تولد مبارکشان ترتيب داده شود.ايشان حق بزرگي به گردن پدران ما دارند.در صورت امکان به چنين مهمي همت گماريد و احياگر سنتي حسنه باشيد.سپاسگزارم.

 • جستجو
  مدیریت
  سایت کرکان بندرانزلی با دامنه
  www.kargan.ir
  نیز در دسترس می باشد.
  مرحوم تقی کرکانی خان قدیم کرکان

  روستای کرکان در منطقه جلگه ای و در کنار جاده کپورچال-آبکنار واقع شده دارای نسق 85 ساله (تاتاریخ 1363 شمسی)بوده و از نظر ثبتی جزء بخش 7 حومه انزلی و سنگ شماره 6 میباشد و مسافتش تا کپورچال 7 کیلومتر و تا انزلی 27 کیلومتر است . . .

  شبکه های اجتماعی کرکان
  تبلیغات
  HTML
  محبوب ترین مطالب
  آرشیو ماهانه

  برای اشتراک در خبرنامه کرکان ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید