نویسندگان
تبلیغات
کد HTML تبلیغ
بازدید از سایت
امروز : ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸
بازدید امروز : 1834
بازدید دیروز : 2864
تعداد نظرات : 3436
تعداد مطالب امروز :0 عدد
تعداد مطالب : 1798
کل بازدیدها : 918659
خروجی فید امروز : 15
ورودی گوگل امروز : 8
افراد آنلاین :9 نفر

شخصیت شناسی از روی دست خطدستخط هر کس بخشی از شخصیت او را لو می‌دهد.به همین خاطر سال‌هاست که مطالعه دست‌خط افراد یکی از راه‌های متداول در برخی از دادگاه‌های جنایی است تا از آن طریق برای رسیدن به نام مظنونین استفاده شود.
این علم همچنین برای تشخیص اصالت یک امضا هم به کار می‌آید. برخی از پردازنده‌هایی که برای دست‌خط طراحی شده‌اند می‌توانند نوع شخصیت را هم بررسی کنند. گاهی در برخی از شرکت‌های خیلی بزرگ و باسابقه از این روش برای انتخاب کارمندان استخدامی استفاده میشود. همچنین برخی مراکز برای تحلیل شخصیت‌ها در زمان پیش از ازدواج هم به این روش‌ها روی آورده‌اند.
اما چه رازی در دست‌خط و شخصیت شما مشترک است ؟‌
بر اساس مطالعات خط شناسان ، تنها نکات اندکی است که شاید از طریق دست خط نتوان آن‌ها را تشخیص داد. از فشار خون بالا و اسکیزوفرنی تا میزان عصبانیت و … همگی قابل تشخیص هستند. همه چیز (اندازه حروف، فاصله کلمات و … )می توانند جزییاتی از شخصیت شما را بیان کنند.
اندازه حروف:
به طور کلی اندازه حروف می توانند نشان دهند که شما  شخصیت خجالتی هستید یا اجتماعی. اگر حروف را کوچک می نویسید و کوتاه، می توان گفت شخصیت شما به درون گرایی نزدیک تر است. و اگر بزرگ و بلند می نویسید نشان میدهد شما برونگرا و البته به دنبال توجه دیگران هستید.
فاصله لغات:
کسانی که خیلی باز و با فاصله می نویسند، آزادی و مستقل بودن را دوست دارند و کسانی که خیلی فشرده و نزدیک به هم می نویسند از تنهایی گریزان هستند.
فشار قلم:
اگر موقع نوشتن به قلم فشار می آورید نشان می دهد که آدم متعهدی هستید. فشار روی خودکار موقع نوشتن توجه به کیفیت را نشان می دهد و فشار کم روی قلم، حساسیت و یا ناراحتی را بیان می کند.
امضاء:
امضاء هم می تواند خصوصیات زیادی را بیان کند. برخی امضاء ها قابل خواندن نیستند و برخی قابل تشخیص. که این امر می تواند میزان اعتماد به نفس شخص را نشان دهد. هرچه امضا ء درشت تر باشد فرد از اعتماد به نفس بیش تری برخوردار است وبالعکس .

.
ارسالی از : فاطمه پورقلی کارشناس ارشد روانشناسی

بازدید:1,096بار , ارسال شده در : ۲۹ام آبان, ۱۳۹۴; ساعت : ۶:۰۰ ق.ظ
تعداد نظرات : ۰
آرشیو مطالب
ارسال نظر جديد
جستجو
مدیریت
سایت کرکان بندرانزلی با دامنه
www.kargan.ir
نیز در دسترس می باشد.
مرحوم تقی کرکانی خان قدیم کرکان

روستای کرکان در منطقه جلگه ای و در کنار جاده کپورچال-آبکنار واقع شده دارای نسق 85 ساله (تاتاریخ 1363 شمسی)بوده و از نظر ثبتی جزء بخش 7 حومه انزلی و سنگ شماره 6 میباشد و مسافتش تا کپورچال 7 کیلومتر و تا انزلی 27 کیلومتر است . . .

شبکه های اجتماعی کرکان
تبلیغات
HTML
محبوب ترین مطالب
آرشیو ماهانه

برای اشتراک در خبرنامه کرکان ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید