نویسندگان
تبلیغات
کد HTML تبلیغ
بازدید از سایت
امروز : ۲۷ تیر ۱۳۹۷
بازدید امروز : 919
بازدید دیروز : 1131
تعداد نظرات : 3425
تعداد مطالب امروز :0 عدد
تعداد مطالب : 1798
کل بازدیدها : 400491
خروجی فید امروز : 13
ورودی گوگل امروز : 1
افراد آنلاین :2 نفر

 

 

مردم رنگارنگ ایران علی رغم داشتن تفاوت های گوناگون فرهنگی، در چند موضوع از جمله زبان فارسی، نوروز و دین مشترک اند. با این حساب ایران یکی از کشورهای چند فرهنگی و متحد جهان امروز محسوب می شود. جالب این که تفاوت های فرهنگی سرزمین ما همیشه عنصر جذاب و همگرا به نظر آمده اند. برای نمونه یک ترکمن به طور معمول از فرهنگ و زبان و موسیقی ترکمنی بیشتر از هر فرهنگ دیگر لذت می برد ولی همین ترکمن با دیدن فرهنگ و زبان و موسیقی یک هم وطن جنوبی از ساحل خلیج فارس، چنان به وجد می آید که گویی از جنس اوست. بارها و بارها از نزدیک تجربه کردم که چگونه چند فرهنگی بودن کشورمان برابی تک تک هموطنان مان جذابیت خاصی داشته است.
آیین بهار و موسیقی نوروز بر گرفته از باورهای رنگارنگ مردمان گوشه و کنار سرزمین ایران است. به همین دلیل با تفاوت های زیادی در خصوص جشن ملی نوروز روبرو هستیم که البته همه این تفاوت ها در خدمت گرامی داشت بهار و آیین بهار هستند. برای نمونه گونه های موسیقی مورد استفاده در نوروز بسیار رنگارنگ است. هر کدام از اقوام ایرانی بنا بر سلیقه فرهنگی خویش با نغمات گوناگون به استقبال از بهار می روند.در ادامه دعوت می کنم چشم ها و گوش هایتان را مهمان جلوه های زیبایی از ایران رنگارنگ بکنید.
.
منبع: وبلاگ موسیقی ما

آرشیو مطالب
ارسال نظر جديد
جستجو
مدیریت
سایت کرکان بندرانزلی با دامنه
www.kargan.ir
نیز در دسترس می باشد.
مرحوم تقی کرکانی خان قدیم کرکان

روستای کرکان در منطقه جلگه ای و در کنار جاده کپورچال-آبکنار واقع شده دارای نسق 85 ساله (تاتاریخ 1363 شمسی)بوده و از نظر ثبتی جزء بخش 7 حومه انزلی و سنگ شماره 6 میباشد و مسافتش تا کپورچال 7 کیلومتر و تا انزلی 27 کیلومتر است . . .

شبکه های اجتماعی کرکان

شماره تلفن تلگرام :0016624759892

دانلود آهنگ گیلکی در کانال کرکان
تبلیغات
HTML
محبوب ترین مطالب
آرشیو ماهانه

برای اشتراک در خبرنامه کرکان ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید