نویسندگان
تبلیغات
کد HTML تبلیغ
WELCOME

اطلاعات ضد بید گیاهی

« شناسنامه¬ی محصول ضد بید گیاهی برنج و حبوبات »
آشنایی با محصول:
ضد بید گیاهی یک کیسه کوچک به ابعاد ۷*۶ سانتی متر حاوی مواد ۱۰۰ درصد گیاهی است و برای از بین بردن بید و شپشک برنج وحبوبات تهیه و تولید شده است و نحوه به کار گیری آن چنین است که به ازای هر ۵ کیلوگرم برنج یا حبوبات یک بسته از این محصول را استفاده نموده و بدون اینکه بسته را باز کنید آنرا داخل ظرف حاوی برنج و حبوبات قرار می¬دهید.
این محصول تا یکسال پس از باز کردن بسته قابل مصرف می¬باشد و جهت حفظ خواص آن تا رسیدن به دست مشتری، در ظروف تلقی کوچک عرضه شده است.
این محصول کاملاً گیاهی بوده و بر خلاف قرص سیر و قرص برنج (آلومینیم فسفید) غیر شیمیایی و بی خطر می¬باشد. نکته حائز اهمیت این است که با نگاهی اجمالی به اخبار متوجه خواهید شد؛ قرص برنج(آلومینیم فسفید) که یک محصول کاملاً شیمیایی است و بوی سیر یا ماهی گندیده می‌دهد حاوی ترکیبی خطرناک از فسفیدها است که به عنوان یک حشره‌کش برای جلوگیری از آلودگی و آفت‌زدگی برنج و حبوبات استفاده می‌شود. این محصول برای انسان کاملاً خطرناک بوده و با یک سهل انگاری کوچک گاز متصاعد شده از آن ممکن است باعث مرگ انـسان شود. به طوریکه طبق آمار رسمی سازمان پزشکی قانونی، سالانه بیـش از ۶۰۰ نفر بر اثر استفاده از این قرص جان خویش را از دست داده-اند.
در حال حاضر خرید، فروش، توزیع و ارائه قرص برنج در عطاری‌ها و سم فروشی‌ها ممنوع و عاملین این امر مجازات خواهند شد. اما متاسفانه در حال حاضر به دلیل عدم آگاهی و عدم اطلاع رسانی¬های عمومی به شدت در کشور مشکل ساز شده است.
لذا تولید این محصول با اهداف ذیل صورت گرفته است:
۱- جلوگیری از تولید و عرضه قرص برنج و در نهایت حذف این محصول خطرناک در کشور.
۲- تولید محصولی که بر پایه گیاهان دارویی باشد.
۳- از بین بردن ضررهای مالی حاصل از بید و شپشک زدگی برنج و حبوبات که بر خانواده¬ها وارد می¬گردد.

اثرات مخرب محصول روی بید و شپشک:

این محصول از گیاه خشک شده ¬ای تهیه شده است که بر روی لارو و کرم بید و شپشک تاثیر مخربی دارد. طول عمر این حشرات به طور متوسط بین ۴ تا ۵ ماه است و در طول این مدت بیش از ۵۰۰ تخم می¬گذارد.

خسارت عمده بید و شپشک به برنج و حبوبات در درجه اول مربوط به لارو این حشرات است. موجودات نابالغی که از تخم بیرون می آیند و پس از گذراندن زمان معین و در شرایطی ویژه بالغ می¬شوند. بنابراین باید در این مرحله رشد آنها را متوقف نمود.
در صورتی که برنج و حبوبات حاوی تخم و لارو بید و شپشک باشد ضد بید گیاهی تولید شده، تخم و لارو موجود را در حالت کمون(جنینی) نگه می¬دارد و مانع از رشد آن می¬گردد. در این صورت لارو تبدیل به کرم بالغ نشده و ضایعاتی برای برنج و حبوبات ایجاد نمی¬کند.
همچنین در صورتی که برنج و حبوبات حاوی کرم بالغ بید و یا شپشک باشد این محصول باعث فلج شدن این حشره شده و دیگر اجازه تخم گذاری به آنرا نمی¬دهد و هنگام شست و شو براحتی از برنج و حبوبات قابل جدا شدن است.
لازم بذکر است که مدت زمان تاثیرگذاری ضد بید گیاهی تولید شده بر روی برنج و حبوبات و بر طرف نمودن بید و شپشک بالغ ۳ روز می¬باشد اما برای جلوگیری از ادامه¬ی روند رشد تخم و لارو این حشرات باید بسته¬ی ضد بید گیاهی را تا پایان مصرف برنج و حبوبات در ظرف نگهداری نمود.
وزن محصول: وزن هر بسته ۱۰ گرم می¬باشد.
قیمت مصرف کننده: ۸۰٫۰۰۰ ریال
تعداد محصول در کارتن: ۹۰ عـدد + یک عدد شلـف تبلیغاتی محصـول
مزیت های حاصل از فروش محصول برای عوامل فروش:
۱- انتخاب اول مشتری به دلیل گیاهی بودن محصول و بی خطر بودن آن برای سلامت فرد. (نخستین محصول ۱۰۰ درصد گیاهی)
۲- انتخاب اول مشتریان به دلیل منع قانونی فروش قرص برنج در عطاری¬ها، سم فروشی¬ها و … .
۳- حاشیه سود بالای محصول به دلیل قیمت گذاری مناسب آن.
۴- تکرار خرید محصول از طرف مشتری به دلیل تاثیرگذاری بالای محصول.
۵- مزیت رقابتی بالای محصول به دلیل خاص و منحصر به فرد بودن آن در بازار.
۶- ماندگاری مناسب و تاریخ مصرف بالای محصول.

سوالات:
۱٫ ما سالیانه ۲۰۰ کیلوگرم برنج مصرف داریم، مصرف ضد بید گیاهی در این مقیاس مقرون به صرفه نیست؟
معمولا برنج در انباری های خنک بید نمی¬زند و این محصول صرفاً جهت استفاده در برنجی است که در داخل ظروف نگهداری برنج در کابینت آشپزخانه ها در مقیاس های ۵ الی ۲۰ کیلو گرم طراحی و تولید شده است چرا که برنج در داخل آشپزخانه به دلیل وجود گرما و رطوب همواره در معرض بید و شپشک قرار دارد. بنابراین برای نگهداری برنج در انباری لازم است به توصیه¬های ذیل عمل کنید:
۱٫ جایی که برنج را در آن انبار می‌کنید باید خشک و خنک باشد. رطوبت و گرما باعث می‌شود برنج طول عمر کمتری داشته باشد و آفت زده شود.
۲٫ برنج را باید دور از آفتاب مستقیم نگهداری کنید؛ چرا که آفتاب مستقیم علاوه بر اینکه باعث می‌شود برنج آفت زده شود موجب خرد شدن برنج نیز می‌شود.
۳٫ برنج را در ارتفاع ۲۰ تا ۲۵ سانتی‌متری از سطح زمین قرار دهید. برای این‌کار می‌توانید از قفسه‌بندی‌های فلزی مشبک یا پالت های چوبی استفاده کنید تا برنج از آفت در امان بماند.
۴٫ کیسه برنج را به دیوار تکیه ندهید و با فاصله حدوداً ۵ سانتی‌متری از دیوار نگهداری کنید تا هوا بین کیسه برنج جریان پیدا کند.
۵٫ برنج‌های خود را در کیسه‌های نخی نگهداری کنید. کیسه‌ نخی قسمتی از رطوبت موجود در برنج را می‌گیرد و طول عمر برنج را افزایش می‌دهد، اما کیسه‌ پلاستیکی رطوبت برنج را درون خود نگه می‌دارد و موجب آفت زدگی می‌شود.
۲٫ شیوه استفاده محصول برای سالم نگه داشتن برنج و جلوگیری از آفات انباری مثل بید و شپشک چگونه است؟
با توجه به افزایش قیمت برنج طی سال¬های گذشته بسیاری از خانواده¬ها از خرید عمده برنج چشم پوشی کرده¬اند و بیشتر به اندازه¬ی مصرف ماهانه خود و به صورت جزئی خرید می¬کنند و آنرا به داخل ظرف نگهداری برنج که در آشپزخانه قرار دارد انتقال می¬دهند.
تعداد معدودی هم که برنج خود را به صورت عمده و سالانه خریداری کرده و طبق شرایط توضیح داده شده در بالا، در انبار نگهداری می¬کنند، باز هم هنگام استفاده¬ باید مقداری بین ۵ الی ۱۰ کیلوگرم از آنرا داخل ظرف نگهداری برنج ریخته و آنرا در کابینت آشپزخانه قرار دهند.
در هر دو صورت به دلیل گرم بودن فضای آشپزخانه، این نگرانی همواره وجود دارد که مبادا برنج شپشک بزند!!!
ضد بید گیاهی که یک محصول کاملاً بی خطر برای انسان است، این نگرانی را برطرف کرده و توانسته نقش موثری در جلوگیری از آفت زدگی برنج ایفا نماید. شما با استفاده از هر بسته¬ی ضد بید گیاهی که برای محافظت از ۵ کیلوگرم برنج تولید شده است، می¬توانید این مشکل اساسی را مرتفع نموده و با خیال راحت و آسوده برنج خود را در آشپزخانه نگهداری کنید.

۳٫ آیا این محصول برای برنج آفت زده هم کاربرد دارد، یا صرفاً جهت جلوگیری از آفت زدگی است؟
بله این محصول برای برنج آفت زده براحتی قابل استفاده می باشد. اگر برنج شما دچار آفت شده است، بهترین روش استفاده از ضد بید گیاهی است. این محصول جایگزین مناسبی برای قرص برنج(آلومینیم فسفید) می¬باشد. این قرص با وجود اینکه می‌تواند در مدت زمان کوتاهی هزاران شپشک را از بین ببرد اما اگر اشتبا‌هاً مصرف و حتی بوی آن استشمام شود ظرف مدت ۳ تا ۴ ساعت سیستم تنفسی و قلب را دچار مشکل نموده و فرد مرگ دردناکی را تجربه خواهد کرد.(استشمام این قرص حتی در فواصل زیاد، سیستم گوارش را دچار التهاب می کند)
لازم بذکر است که طبق آمار رسمی سازمان پزشکی قانونی، سالانه بیـش از ۶۰۰ نفر بر اثر استفاده از این قرص جان خویش را از دست داده¬اند.
یک بسته ضد بید گیاهی را داخل کیسه برنج شپشک زده گذاشته و آنرا در هوای آزاد قرار دهید. بوی متصاعد شده از “ضد بید گیاهی”، شپشک‌های بالغ را از برنج خارج نموده و لاروشپشک¬¬ها(بچه شپشک ها) را فلـج می¬کند. به گونه¬ای که لاروهای فلج شده دیگر قابلیت باروری و تکثیر ندارند و به دلیل اینکه بسیار سبک هستند، به راحتی می‌توان آنها را هنگام شست و شو از برنج خارج کرد.
۴٫آیا محصول شما به مانند سایر آفت¬کش¬ها برای انسان مضر است و نقش کشندگی دارد؟
خیر. کلیه سموم دارای مواد اولیه شیمیایی و پتروشیمی هستندکه برای بدن بسیار مضر می¬باشد. مواد گیاهی ۱- خاصیت جلوگیری از بید زدن و رشد لارو(تخم بید) را دارد ۲- اگر در مرحله لارو باشند خاصیت فلج کنندگی را دارد. بنابراین ضد بید گیاهی برای سالم نگه داشتن برنج استفاده می شود و نمی تواند نقش کشندگی را ایفا کند. لذا هنگام استفاده از این محصول باید درب ظرف را باز بگذارید تا از تصعید ماده موثره¬ی ضد بید گیاهی، بیدهای بالغ محیط را ترک کنند. در گذشته برنج شپشک زده را در سطوح مقابل آفتاب پهن می کردند، که این کار منجر به پوک شدن برنج می¬شد، اما در حال حاضر شما با استفاده از این محصول می توانید از پوک شدن برنج خود نیز جلوگیری کنید.
۵٫ تاریخ مصرف محصول چقدر است؟
این محصول حداقل تا یک سال پس از باز کردن بسته قابل استفاده می¬باشد.
۶٫ آیا این گیاه برای انسان ضرر ندارد و ایجاد حساسیت نمی کند؟
خیر. این گیاه با عنوان علمی آرتمیزیا در طب سنتی به عنوان دمنوش های آرام بخش و از بین برنده میگرن قابل استفاده می باشد.

بازدید:4,180بار , ارسال شده در : 15ام مهر, 1395; ساعت : 6:00 ق.ظ
تعداد نظرات : ۰
مربوط به: ،
آرشیو مطالب
ارسال نظر جديد
در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی یا گیلکی تایپ کنید.
  • نظرات در ارتباط با همین مطلب باشد در غیر اینصورت از « فرم تماس با مدیریت » استفاده کنید.
  • «مدیر سایت» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور یم.
  • نظرات پس از تأیید مدیریت سایت منتشر می‌شود.جستجو
مدیریت
سایت کرکان بندرانزلی با دامنه
www.kargan.ir
نیز در دسترس می باشد.
مرحوم تقی کرکانی خان قدیم کرکان

روستای کرکان در منطقه جلگه ای و در کنار جاده کپورچال-آبکنار واقع شده دارای نسق 85 ساله (تاتاریخ 1363 شمسی)بوده و از نظر ثبتی جزء بخش 7 حومه انزلی و سنگ شماره 6 میباشد و مسافتش تا کپورچال 7 کیلومتر و تا انزلی 27 کیلومتر است . . .

تبلیغات
HTML
محبوب ترین مطالب
بازدید از سایت