نویسندگان
تبلیغات
کد HTML تبلیغ
بازدید از سایت
امروز : ۵ خرداد ۱۳۹۸
بازدید امروز : 122
بازدید دیروز : 1694
تعداد نظرات : 3436
تعداد مطالب امروز :0 عدد
تعداد مطالب : 1798
کل بازدیدها : 930436
خروجی فید امروز : 8
ورودی گوگل امروز : 4
افراد آنلاین :4 نفر

ما بدهكاريم . به آنانكه ذره هاي وجودشان را با اين خاك ، قسمت كردند . ما بدهكاريم ، به حاج قربان هايي كه تا هستند ، يادشان در خاطرمان نيست . ما بدهكاريم ، به ساز مهربان حاج قربان ها ، كه صداي گريه هامان را ار آن شنيده ايم .حاج قربان ، در خاك آرام گرفت . دلم بدجوري گرفت . حاج قربان و سازش در خاك خفتند . ديگر خبري از آن زخمه هاي پرفغان نخواهد بود و از آن رازها ، كه ما معنايش را نميدانستيم .

 

با دوتارش و با آن تارهاي ابريشم ، از چه رمزها و رازها كه سخن نمي گفت . از هزار سال تمناي باران مردم كوير و از هزاران سال دوري مهر وماه .او به معرفت رسيده بود . نواي سازش معنا داشت . خراسان و موسيقي اش وامدارند به او و به سازش .او مرگ را پاسخ گفت تا نزديكتر شود و ما ، او را از دست داديم تا دورتر شويم .بايد خودمان را سرزنش كنيم ، كه چه بر سر اجتماع ما آمده است . ما كه هنر را ، از آن خود مي پنداريم ، اما هنرمند و هنرپرورمان را از ياد مي بريم و هم چنان ، درگير پسند و ناپسند بودن انواع هنر هستيم و با اكراه و شك از آن سخن مي رانيم .به راستي ماييم سرآمد هنردوستي در تمام ملل . حاج قربان ميگفت : جهانيان به خصوص فرانسویها، بهتر از ایرانیها مرا می شناسد چون هنر دوست هستند . ما بايد دم از هنرپروري بزنيم يا ديگران . ما هنردوستيم يا آلماني ها ، كه گمان ميكنند ، خدا هم آوازه خوان است .باز ميگوييم ، دردا و دريغا كه آن بخشي و آن وجود پرموسيقيا را از دست داديم ، بي آنكه ، آنگونه كه بايد ، بشناسيمش .  

باز تكرار آن لطيفه سنايي ؛ حكايت آن زحمتكش شريف ، كه در تابستان داغ نيشابور ، يخ ميفروخت و كسي خريدار نبود . عاقبت چنين گفت : “نخريدند و تمام شد”.

 افسوس كه نخريديم و تمام شد .

 

منبع: وبلاگ دل آواز

بازدید:2,257بار , ارسال شده در : ۹ام تیر, ۱۳۸۹; ساعت : ۱:۴۱ ق.ظ
تعداد نظرات : ۰
آرشیو مطالب
ارسال نظر جديد
جستجو
مدیریت
سایت کرکان بندرانزلی با دامنه
www.kargan.ir
نیز در دسترس می باشد.
مرحوم تقی کرکانی خان قدیم کرکان

روستای کرکان در منطقه جلگه ای و در کنار جاده کپورچال-آبکنار واقع شده دارای نسق 85 ساله (تاتاریخ 1363 شمسی)بوده و از نظر ثبتی جزء بخش 7 حومه انزلی و سنگ شماره 6 میباشد و مسافتش تا کپورچال 7 کیلومتر و تا انزلی 27 کیلومتر است . . .

شبکه های اجتماعی کرکان
تبلیغات
HTML
محبوب ترین مطالب
آرشیو ماهانه

برای اشتراک در خبرنامه کرکان ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید