نویسندگان
تبلیغات
کد HTML تبلیغ
بازدید از سایت
امروز : ۲۶ آذر ۱۳۹۷
بازدید امروز : 1224
بازدید دیروز : 1573
تعداد نظرات : 3436
تعداد مطالب امروز :0 عدد
تعداد مطالب : 1798
کل بازدیدها : 641273
خروجی فید امروز : 16
ورودی گوگل امروز : 4
افراد آنلاین :9 نفر

روستای کرکان استخر مرغوب

 بخشدار انزلی در ادامه‌ی بازدیدهای روستایی خود به روستای کرکان رفت.(شهریور ۹۳)

وی در این بازدید با اشاره به پتانسیل های خوب و طرحهای در حال اجرای این روستا به لزوم توجه ویژه‌ی استانی و شهری نسبت به کرکان تاکید نمود.

منوچهر عاشوری در ابتدا از استخر بزرگ مرغوب این روستا بازدید کرد.
وی در خصوص ویژگی های این استخر گفت: این استخر به مساحت ۳۰۰هکتار به تازگی به دستور بخشدار و با همکاری دهیاری روستا و با اعتبارات دهیاری و کمک های مردمی، با هزینه ای بالغ بر ۱۰۰میلیون ریال بازسازی و کف تراشی شده است.

دهیار این روستا نیز با بیان اینکه آب ذخیره شده در این استخر در فصل آبیاری مورد استفاده قرار می‌گیرد خاطر نشان کرد: این استخر نیمی از روستای سیاه خاله سر، بخشی از روستای اشترکان (از توابع کرکان) و تمامی زمین های زراعی روستای کرکان را تحت پوشش قرار می دهد و ما به کمک همین استخر تمامی زمین های مذکور را آبیاری می‌کنیم.
بیژن حسینی که استخر روستای کرکان را جایگاهی امن برای پرندگان می‌دانست، اضافه کرد: مردم و ساکنین این روستا در فصل آبیاری شاهد حضور ده ها هزار پرنده نظیر قو، مرغابی، گیلار، خودکا، غاز و دها نوع دیگر هستند که در جذب توریست برای این روستا تاثیر گذار خواهند بود و قدمت این استخر ۳۰۰ساله نیز در این امر بی تاثیر نیست.

عضو شورای اسلامی روستای کرکان؛ ابراهیم رجبی، که در این بازدید حضور داشت نیز با اشاره به وجود گیاهان نایاب در این استخر افزود: درختان نایاب و دارویی بسیاری که بعضی ناشناخته اند در اطراف این استخر رویده است، ما نیز سعی کرده ایم در حفظ آن کوشا باشیم، این درختان در فصل آبیاری جلوه‌ی زیبایی دارد و می‌تواند توجه مسافران را جلب کند.
دهیار این روستا از شغل اصلی ساکنین سخن گفت و بیان کرد: این روستا ۲۷۰هکتار زمین زارعی دارد و به همین دلیل اکثر روستاییان به شغل هایی نظیر کشاورزی و دامداری، نوغان، پرورش ماهی و مرغداری مشغول هستند و از این راه زندگی می گذرانند.
بخشدار انزلی که از نتیجه‌ی کار ۱۰۰ساعته برای احیای استخر این روستا راضی بود تاکید کرد: روستای کرکان توجه ویژه ای را می طلبد، در این صورت است که می توان آینده و چشم انداز خوبی را برای این روستا متصور شد.

روستای کرگان و اشترکان ۱۹۸خانوار و ۸۰۰نفر جمعیت دارد.

.

خبرنگار: علیرضا بابایی

منبع: سایت انزلی کلاب

 

آرشیو مطالب
ارسال نظر جديد
جستجو
مدیریت
سایت کرکان بندرانزلی با دامنه
www.kargan.ir
نیز در دسترس می باشد.
مرحوم تقی کرکانی خان قدیم کرکان

روستای کرکان در منطقه جلگه ای و در کنار جاده کپورچال-آبکنار واقع شده دارای نسق 85 ساله (تاتاریخ 1363 شمسی)بوده و از نظر ثبتی جزء بخش 7 حومه انزلی و سنگ شماره 6 میباشد و مسافتش تا کپورچال 7 کیلومتر و تا انزلی 27 کیلومتر است . . .

شبکه های اجتماعی کرکان
تبلیغات
HTML
محبوب ترین مطالب
آرشیو ماهانه

برای اشتراک در خبرنامه کرکان ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید