نویسندگان
تبلیغات
کد HTML تبلیغ
بازدید از سایت
امروز : ۲ مهر ۱۳۹۹
بازدید امروز : 4377
بازدید دیروز : 5729
تعداد نظرات : 3466
تعداد مطالب امروز :0 عدد
تعداد مطالب : 1797
کل بازدیدها : 2317753
خروجی فید امروز : 25
ورودی گوگل امروز : 0
افراد آنلاین :7 نفر
WELCOME TO Vilage Karkan Bandar_E Anzali

 

اين 10 سانت روسری كه برخي زنان سر می‌اندازند و يك لباس چسبان مثل رقاصه‌ها كجايش به حجاب می‌خورد، متاسفانه وقتی اعتراض می‌كنی مي‌گويند مشكل ما يك مقدار موی دختران نيست!. اگر امروز به ملاحظه مسائل سياسی از كنار این ناهنجاری‌ها عبور كنيم، فردا بسيار دير خواهد بود 

از آفات درگيري هاي سياسي در كشور يكي اينست كه مفسده جويان با سواستفاده از فرصت خطوط قرمز را پشت سر مي گذارند و جامعه را به هرج و مرج فرهنگي و اخلاقي ميكشانند.

گسترش آلودگي هاي اخلاقي و هرج و مرج فرهنگي و رشد سريع آن اكنون واقعيتي است كه اهل انصاف حتي از همه جناح هاي سياسي به آن اعتراف و اعتراض دارند. مظاهر اين آلودگي ها و هرج و مرج ها را آشكارا مي توان در بخش هاي زيادي از جامعه مشاهده كرد.

 

 

وضعيت نامناسب لباس دختران و زنان.
حضور بي مهار دختران و پسران در پارك ها و خيابان ها و معاشرت هاي نامشروع آنان در انظار عمومي
گسترش دوستي هاي خياباني دختران و پسران
روابط نامناسب دختران و پسران در دانشگاه ها
فضاي حاكم بر محيط هاي دبيرستان دخترانه و مشكلاتي كه در رفت و آمدهاي اين دانش آموزان وجود دارد
ظاهر شدن زنان و حتي دختران با آرايش در خيابان ها و اماكن عمومي
رواج مزاحمت هاي خياباني و فسادهاي ناشي از آن
كنار گذاشتن حجاب توسط عده اي از زنان در برخي مناطق تهران و شهرهاي بزرگ ديگر و…
 

اينها فقط بخشي از ظواهر خلاف شرع و شان جامعه اسلامي است . بخش ديگر كه بسيار نگران كننده است فساد پنهاني است كه از همين ظواهر آلوده نشات مي گيرد و لايه اي مخفي درحال تهديد كردن اخلاق و خانواده ها و بنيان هاي اجتماعي است.

براي آنكه راه دوري نرويم و واقعيت تلخ آلودگي هاي اخلاقي و فرهنگي موجود در جامعه امروز را باور كنيم به سراغ اظهارات يكي از روحانيون جناح اصولگراي مجلس شوراي اسلامي مي رويم . وي هفته گذشته در گفتگو با خبرگزاري مهر گفته است.


« تهاجم فرهنگي مقابل چشم خود ما درحال انجام است اما هيچ حركت مطلوبي براي جلوگيري از آن انجام نمي شود حتي برخي اقداماتي كه با فساد آشكار مقابله مي كرد مورد حمايت واقع نشد… اگر برنامه هائي چون گشت ارشاد و انواع مبارزات نيروي انتظامي داراي اشكالاتي است بهتر بود اشكالات رفع مي شد و اصل موضوع پا بر جا مي ماند… ما امروز شاهد معاشقه هاي آشكار روي نيمكت پاركها هستيم كه به صورت عادي در جريان است . اين تهديدي براي جامعه است كه بايد با آن مقابله شود. » روزنامه جمهوري اسلامي 89 1 26 صفحه 15

 


اين نماينده مجلس در سخناني كه هفته گذشته در جلسه هفتگي انصار حزب الله ايراد كرد نيز گفت : « روند بدحجابي هاي جامعه در مسير بي حجابي است … مقاله اي را در مورد دنياي غرب مطالعه كردم و نتيجه گرفتم كه آنها اگر بي حجاب هستند ديگر آرايش نمي كنند اما اينجا كسي اگر گذرش به ميدان تره بار يا پاساژ بيفتد عده اي قابل توجه از زنان بزك كرده خواهد ديد. 

حالا اين سئوال مطرح مي شود كه آيا اين حجاب برازنده خانواده هاي جامعه نجيب است … برخي فقط فكر مي كنند اگر يك روسري سرشان باشد كافي است ! پس آن خنده ها و مغازله ها و پشت پرده قضايا چه مي شود … اين 10 سانت روسري كه برخي زنان سر مي اندازند و از اين طرف موها بيرون ريخته و يك لباس چسبان مثل رقاصه ها و آرتيست هاي هاليوود كجايش به حجاب اسلامي ميخورد متاسفانه وقتي اعتراض مي كني مي گويند مشكل ما حالا يك مقدار موي دختران نيست ! » روزنامه جمهوري اسلامي 89 1 25 صفحه 15

نكته كليدي در مورد علت بي مهار شدن شرايط اخلاقي و فرهنگي كشور را بايد در تفكر انحرافي و خطرناكي جستجو كرد كه در آخرين جمله اين نماينده مجلس از قول متوليان امور آمده است « متاسفانه وقتي اعتراض مي كني مي گويند مشكل ما حالا يك مقدار موي دختران نيست ! »

اگر اين طرز فكر را در برابر اين واقعيت كه انقلاب اسلامي يك انقلاب فرهنگي و ارزشي است و با هدف انسان سازي و حفظ كرامت انساني صورت گرفته قرار دهيم ميزان انحراف آن مشخص مي شود. اين درست است كه همه چيز جامعه اسلامي را نبايد فقط در يك مقدار موي دختران خلاصه كرد اما واقعيت اينست كه بي اعتنائي به اين موضوع و بي توجهي به مسائل اخلاقي و فرهنگي به فاسد شدن ريشه و اساس منجر مي شود و هنگامي كه زيرساخت جامعه فاسد شود آنچه روي آن بنا شده باشد بي بنياد و محكوم به ويراني است.

اصل پيروزي انقلاب اسلامي مرهون ايمان و اخلاص و حركت فرهنگي بود. توفيق ملت ايران در دفاع مقدس و مقابله با تهاجم سنگين نظامي صدام و حاميان شرقي و غربي او نيز مرهون ايمان و اخلاص و بنيان ديني و اخلاقي و فرهنگ اسلامي مردم و مسئولان بود. در طول 31 سال گذشته هر توفيقي در هر زمينه اي نصيب ملت ايران و نظام جمهوري اسلامي شده به دليل برخورداري اين ملت و اين نظام از بنيان فرهنگي و ارزشي بوده است .
از اين به بعد نيز فقط با تكيه بر همين بنيان است كه مي توانيم در جهان پرآشوب امروز در برابر انواع تهاجم ها مقاومت كنيم و به راه پرافتخار انقلاب اسلامي ادامه دهيم و نظام جمهوري اسلامي را حفظ و تقويت كنيم و اين ميراث گرانبهاي امام خميني و شهداي انقلاب و اسلام را همانگونه كه به ما تحويل شد به نسل هاي آينده منتقل نمائيم . اگر از آنچه موجب پيدايش اين انقلاب و نظام بود و تاكنون باعث بقاي آن شده است را از آن جدا كنيم اين بار هرگز به منزل نخواهد رسيد و اصولا باري باقي نميماند تا به منزل و مقصد برسد.

دوستان و دشمنان انقلاب و نظام جمهوري اسلامي نيز رمز پيروزي و بقاي آنرا در اخلاق و فرهنگ جستجو مي كنند نه چيز ديگر. آنها خوب ميدانند كه اگر ملت ايران از اصول و ارزش هاي اخلاقي و فرهنگي جدا شود اين انقلاب و نظام را براي هميشه از دست خواهد داد.
در اين زمينه نيز به جمله اي از همين نماينده روحاني و اصولگراي مجلس توجه كنيد كه مي گويد : « امروز وضع بگونه اي شده است كه بعضي از اين خارجي هاي دشمن كه چندي قبل به ايران آمده بودند وقتي برگشتند در گزارش خود گفته بودند مثل اينكه وضع ايران و تهران خوب مي شود و كم كم دارد حجاب هم كنار مي رود. از آن طرف بعضي زنان و مردان مسلمان از بعضي كشورها كه براي زيارت به ايران مي آيند از وضعيت كشور ابراز ناخرسندي مي كنند كه اينها واقعا درد است.»

متاسفانه از گوينده اين سخنان كه خود از نمايندگان اصولگرا و از روحانيون مجلس شوراي اسلامي است و از افرادي مانند وي نيز كاري ساخته نيست . تاكنون از نمايندگان مجلس عليرغم مسئوليت سنگيني كه در بخش نظارتي دارند چيزي بيش از شعار ديده و شنيده نشده است . به نظر مي رسد ملاحظه كاري و مصلحت گرائي هاي غيرمنطقي نمايندگان مجلس را نيز از خاصيت انداخته و آه و ناله هاي آنها نيز فقط در حد اسقاط تكليف است و شايد براي آنكه بتوانند به موكلان معترض خود بگويند ما به وظيفه خود عمل كرده ايم و گوش شنوائي وجود ندارد!

اما آيا در نظام جمهوري اسلامي از كساني كه بر جايگاه مهمي همچون كرسي قانونگذاري و نظارت بر اجراي قوانين و احكام تكيه زده اند چنين عذرهائي پذيرفته است!

اين واقعيت تلخ را همه به ذهن بسپارند كه اگر امروز به ملاحظه مسائل سياسي و يا هر بهانه ديگر از كنار ناهنجاري هاي اخلاقي و فرهنگي عبور كنيم و به معالجه اين بيماري خطرناك نپردازيم فردا بسيار دير خواهد بود. زيرا اين موريانه است كه به جان اين جامعه افتاده موريانه اي كه از درون همه چيز را ميخورد و حتي صورت ظاهري هم براي رنگ و لعاب زدن باقي نمي گذارد.

 

منبع:سایت تابناک

بازدید:10,712بار , ارسال شده در : 3rd می, 2010; ساعت : 8:30 ق.ظ
تعداد نظرات : ۰
مطالب مرتبط
شرمنده ايم! مطلب مرتبطي براي شما يافت نشد.
آرشیو مطالب
ارسال نظر جديد
در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی یا گیلکی تایپ کنید.
  • نظرات در ارتباط با همین مطلب باشد در غیر اینصورت از « فرم تماس با مدیریت » استفاده کنید.
  • «مدیر سایت» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور یم.
  • نظرات پس از تأیید مدیریت سایت منتشر می‌شود.جستجو
مدیریت
سایت کرکان بندرانزلی با دامنه
www.kargan.ir
نیز در دسترس می باشد.
مرحوم تقی کرکانی خان قدیم کرکان

روستای کرکان در منطقه جلگه ای و در کنار جاده کپورچال-آبکنار واقع شده دارای نسق 85 ساله (تاتاریخ 1363 شمسی)بوده و از نظر ثبتی جزء بخش 7 حومه انزلی و سنگ شماره 6 میباشد و مسافتش تا کپورچال 7 کیلومتر و تا انزلی 27 کیلومتر است . . .

شبکه های اجتماعی کرکان
تبلیغات
HTML
محبوب ترین مطالب
آرشیو ماهانه

برای اشتراک در خبرنامه کرکان ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید