نویسندگان
تبلیغات
کد HTML تبلیغ
WELCOME

 

این ۱۰ سانت روسری که برخی زنان سر می‌اندازند و یک لباس چسبان مثل رقاصه‌ها کجایش به حجاب می‌خورد، متاسفانه وقتی اعتراض می‌کنی می‌گویند مشکل ما یک مقدار موی دختران نیست!. اگر امروز به ملاحظه مسائل سیاسی از کنار این ناهنجاری‌ها عبور کنیم، فردا بسیار دیر خواهد بود 

از آفات درگیری های سیاسی در کشور یکی اینست که مفسده جویان با سواستفاده از فرصت خطوط قرمز را پشت سر می گذارند و جامعه را به هرج و مرج فرهنگی و اخلاقی میکشانند.

گسترش آلودگی های اخلاقی و هرج و مرج فرهنگی و رشد سریع آن اکنون واقعیتی است که اهل انصاف حتی از همه جناح های سیاسی به آن اعتراف و اعتراض دارند. مظاهر این آلودگی ها و هرج و مرج ها را آشکارا می توان در بخش های زیادی از جامعه مشاهده کرد.

 

 

وضعیت نامناسب لباس دختران و زنان.
حضور بی مهار دختران و پسران در پارک ها و خیابان ها و معاشرت های نامشروع آنان در انظار عمومی
گسترش دوستی های خیابانی دختران و پسران
روابط نامناسب دختران و پسران در دانشگاه ها
فضای حاکم بر محیط های دبیرستان دخترانه و مشکلاتی که در رفت و آمدهای این دانش آموزان وجود دارد
ظاهر شدن زنان و حتی دختران با آرایش در خیابان ها و اماکن عمومی
رواج مزاحمت های خیابانی و فسادهای ناشی از آن
کنار گذاشتن حجاب توسط عده ای از زنان در برخی مناطق تهران و شهرهای بزرگ دیگر و…
 

اینها فقط بخشی از ظواهر خلاف شرع و شان جامعه اسلامی است . بخش دیگر که بسیار نگران کننده است فساد پنهانی است که از همین ظواهر آلوده نشات می گیرد و لایه ای مخفی درحال تهدید کردن اخلاق و خانواده ها و بنیان های اجتماعی است.

برای آنکه راه دوری نرویم و واقعیت تلخ آلودگی های اخلاقی و فرهنگی موجود در جامعه امروز را باور کنیم به سراغ اظهارات یکی از روحانیون جناح اصولگرای مجلس شورای اسلامی می رویم . وی هفته گذشته در گفتگو با خبرگزاری مهر گفته است.


« تهاجم فرهنگی مقابل چشم خود ما درحال انجام است اما هیچ حرکت مطلوبی برای جلوگیری از آن انجام نمی شود حتی برخی اقداماتی که با فساد آشکار مقابله می کرد مورد حمایت واقع نشد… اگر برنامه هائی چون گشت ارشاد و انواع مبارزات نیروی انتظامی دارای اشکالاتی است بهتر بود اشکالات رفع می شد و اصل موضوع پا بر جا می ماند… ما امروز شاهد معاشقه های آشکار روی نیمکت پارکها هستیم که به صورت عادی در جریان است . این تهدیدی برای جامعه است که باید با آن مقابله شود. » روزنامه جمهوری اسلامی ۸۹ ۱ ۲۶ صفحه ۱۵

 


این نماینده مجلس در سخنانی که هفته گذشته در جلسه هفتگی انصار حزب الله ایراد کرد نیز گفت : « روند بدحجابی های جامعه در مسیر بی حجابی است … مقاله ای را در مورد دنیای غرب مطالعه کردم و نتیجه گرفتم که آنها اگر بی حجاب هستند دیگر آرایش نمی کنند اما اینجا کسی اگر گذرش به میدان تره بار یا پاساژ بیفتد عده ای قابل توجه از زنان بزک کرده خواهد دید. 

حالا این سئوال مطرح می شود که آیا این حجاب برازنده خانواده های جامعه نجیب است … برخی فقط فکر می کنند اگر یک روسری سرشان باشد کافی است ! پس آن خنده ها و مغازله ها و پشت پرده قضایا چه می شود … این ۱۰ سانت روسری که برخی زنان سر می اندازند و از این طرف موها بیرون ریخته و یک لباس چسبان مثل رقاصه ها و آرتیست های هالیوود کجایش به حجاب اسلامی میخورد متاسفانه وقتی اعتراض می کنی می گویند مشکل ما حالا یک مقدار موی دختران نیست ! » روزنامه جمهوری اسلامی ۸۹ ۱ ۲۵ صفحه ۱۵

نکته کلیدی در مورد علت بی مهار شدن شرایط اخلاقی و فرهنگی کشور را باید در تفکر انحرافی و خطرناکی جستجو کرد که در آخرین جمله این نماینده مجلس از قول متولیان امور آمده است « متاسفانه وقتی اعتراض می کنی می گویند مشکل ما حالا یک مقدار موی دختران نیست ! »

اگر این طرز فکر را در برابر این واقعیت که انقلاب اسلامی یک انقلاب فرهنگی و ارزشی است و با هدف انسان سازی و حفظ کرامت انسانی صورت گرفته قرار دهیم میزان انحراف آن مشخص می شود. این درست است که همه چیز جامعه اسلامی را نباید فقط در یک مقدار موی دختران خلاصه کرد اما واقعیت اینست که بی اعتنائی به این موضوع و بی توجهی به مسائل اخلاقی و فرهنگی به فاسد شدن ریشه و اساس منجر می شود و هنگامی که زیرساخت جامعه فاسد شود آنچه روی آن بنا شده باشد بی بنیاد و محکوم به ویرانی است.

اصل پیروزی انقلاب اسلامی مرهون ایمان و اخلاص و حرکت فرهنگی بود. توفیق ملت ایران در دفاع مقدس و مقابله با تهاجم سنگین نظامی صدام و حامیان شرقی و غربی او نیز مرهون ایمان و اخلاص و بنیان دینی و اخلاقی و فرهنگ اسلامی مردم و مسئولان بود. در طول ۳۱ سال گذشته هر توفیقی در هر زمینه ای نصیب ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی شده به دلیل برخورداری این ملت و این نظام از بنیان فرهنگی و ارزشی بوده است .
از این به بعد نیز فقط با تکیه بر همین بنیان است که می توانیم در جهان پرآشوب امروز در برابر انواع تهاجم ها مقاومت کنیم و به راه پرافتخار انقلاب اسلامی ادامه دهیم و نظام جمهوری اسلامی را حفظ و تقویت کنیم و این میراث گرانبهای امام خمینی و شهدای انقلاب و اسلام را همانگونه که به ما تحویل شد به نسل های آینده منتقل نمائیم . اگر از آنچه موجب پیدایش این انقلاب و نظام بود و تاکنون باعث بقای آن شده است را از آن جدا کنیم این بار هرگز به منزل نخواهد رسید و اصولا باری باقی نمیماند تا به منزل و مقصد برسد.

دوستان و دشمنان انقلاب و نظام جمهوری اسلامی نیز رمز پیروزی و بقای آنرا در اخلاق و فرهنگ جستجو می کنند نه چیز دیگر. آنها خوب میدانند که اگر ملت ایران از اصول و ارزش های اخلاقی و فرهنگی جدا شود این انقلاب و نظام را برای همیشه از دست خواهد داد.
در این زمینه نیز به جمله ای از همین نماینده روحانی و اصولگرای مجلس توجه کنید که می گوید : « امروز وضع بگونه ای شده است که بعضی از این خارجی های دشمن که چندی قبل به ایران آمده بودند وقتی برگشتند در گزارش خود گفته بودند مثل اینکه وضع ایران و تهران خوب می شود و کم کم دارد حجاب هم کنار می رود. از آن طرف بعضی زنان و مردان مسلمان از بعضی کشورها که برای زیارت به ایران می آیند از وضعیت کشور ابراز ناخرسندی می کنند که اینها واقعا درد است.»

متاسفانه از گوینده این سخنان که خود از نمایندگان اصولگرا و از روحانیون مجلس شورای اسلامی است و از افرادی مانند وی نیز کاری ساخته نیست . تاکنون از نمایندگان مجلس علیرغم مسئولیت سنگینی که در بخش نظارتی دارند چیزی بیش از شعار دیده و شنیده نشده است . به نظر می رسد ملاحظه کاری و مصلحت گرائی های غیرمنطقی نمایندگان مجلس را نیز از خاصیت انداخته و آه و ناله های آنها نیز فقط در حد اسقاط تکلیف است و شاید برای آنکه بتوانند به موکلان معترض خود بگویند ما به وظیفه خود عمل کرده ایم و گوش شنوائی وجود ندارد!

اما آیا در نظام جمهوری اسلامی از کسانی که بر جایگاه مهمی همچون کرسی قانونگذاری و نظارت بر اجرای قوانین و احکام تکیه زده اند چنین عذرهائی پذیرفته است!

این واقعیت تلخ را همه به ذهن بسپارند که اگر امروز به ملاحظه مسائل سیاسی و یا هر بهانه دیگر از کنار ناهنجاری های اخلاقی و فرهنگی عبور کنیم و به معالجه این بیماری خطرناک نپردازیم فردا بسیار دیر خواهد بود. زیرا این موریانه است که به جان این جامعه افتاده موریانه ای که از درون همه چیز را میخورد و حتی صورت ظاهری هم برای رنگ و لعاب زدن باقی نمی گذارد.

 

منبع:سایت تابناک

بازدید:11,488بار , ارسال شده در : 13ام اردیبهشت, 1389; ساعت : 8:30 ق.ظ
تعداد نظرات : ۰
مطالب مرتبط
شرمنده ايم! مطلب مرتبطي براي شما يافت نشد.
آرشیو مطالب
ارسال نظر جديد
در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی یا گیلکی تایپ کنید.
  • نظرات در ارتباط با همین مطلب باشد در غیر اینصورت از « فرم تماس با مدیریت » استفاده کنید.
  • «مدیر سایت» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور یم.
  • نظرات پس از تأیید مدیریت سایت منتشر می‌شود.جستجو
مدیریت
سایت کرکان بندرانزلی با دامنه
www.kargan.ir
نیز در دسترس می باشد.
مرحوم تقی کرکانی خان قدیم کرکان

روستای کرکان در منطقه جلگه ای و در کنار جاده کپورچال-آبکنار واقع شده دارای نسق 85 ساله (تاتاریخ 1363 شمسی)بوده و از نظر ثبتی جزء بخش 7 حومه انزلی و سنگ شماره 6 میباشد و مسافتش تا کپورچال 7 کیلومتر و تا انزلی 27 کیلومتر است . . .

تبلیغات
HTML
محبوب ترین مطالب
بازدید از سایت