نویسندگان
تبلیغات
کد HTML تبلیغ
بازدید از سایت
امروز : ۲۹ اسفند ۱۳۹۷
بازدید امروز : 436
بازدید دیروز : 1284
تعداد نظرات : 3436
تعداد مطالب امروز :0 عدد
تعداد مطالب : 1798
کل بازدیدها : 805543
خروجی فید امروز : 13
ورودی گوگل امروز : 1
افراد آنلاین :3 نفر

 

می‌خواهم از خواب لحظه‌ها بگریزم، بگریزم به آن روزها که هنوز دستم برای چیدن آرزوهای بزرگ کوتاه بود.

چه آرزوهای کوچک و ساده‌ای داشتیم، و چه بزرگ به بازی زندگی نشسته بودیم. حتی خدا هم در بازی‌های ما حضور داشت، و ما بی‌آنکه بدانیم با او در مهمانی‌های کودکانه‌مان آب و نان تقسیم می‌‌کردیم.سر یک سفره با یک بی‌نهایت می‌نشستیم و بی‌خبرانه او را در حد و اندازه‌های خود می‌دانستیم.

بعد او بود که بی‌هیچ غروری با ما در شالیزارها به دنبال سنجاقک‌ها می‌دوید، جای تمشک‌ها را به ما نشان می‌داد، و در سایه‌دارترین قسمت جنگل‌ها ما را به میهمانی پری‌های جنگلی می‌برد.

زبان سوسکها، گل‌ها، رودخانه‌ها، ابرها و زمین را که نمی‌فهمیدیم برایمان معنی می‌کرد و بعد به ما که با چشمان متعجب و دهانهای باز نگاهش می‌کردیم لبخند می‌زد. او به ما می‌‌خندید، و ما به دنبالش می‌دویدیم.

ظهرهای تابستان، وقتی از گرما کلافه می‌شدیم ما را به زلال‌ترین جویباری که فقط خود می‌دانست، می‌برد و ما با هیاهو به درون آب می‌پریدیم. هیچ وقت جدا از ما نبود همیشه او بود که روی همه آب می‌پاشید، چقدر با او خندیدیم، چقدر با او دلمان خنک ‌شد… .

بازدید:2,559بار , ارسال شده در : ۱۹ام دی, ۱۳۸۹; ساعت : ۷:۵۶ ق.ظ
تعداد نظرات : ۰
آرشیو مطالب
ارسال نظر جديد
جستجو
مدیریت
سایت کرکان بندرانزلی با دامنه
www.kargan.ir
نیز در دسترس می باشد.
مرحوم تقی کرکانی خان قدیم کرکان

روستای کرکان در منطقه جلگه ای و در کنار جاده کپورچال-آبکنار واقع شده دارای نسق 85 ساله (تاتاریخ 1363 شمسی)بوده و از نظر ثبتی جزء بخش 7 حومه انزلی و سنگ شماره 6 میباشد و مسافتش تا کپورچال 7 کیلومتر و تا انزلی 27 کیلومتر است . . .

شبکه های اجتماعی کرکان
تبلیغات
HTML
محبوب ترین مطالب
آرشیو ماهانه

برای اشتراک در خبرنامه کرکان ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید