نویسندگان
تبلیغات
کد HTML تبلیغ
بازدید از سایت
امروز : ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
بازدید امروز : 1095
بازدید دیروز : 2472
تعداد نظرات : 3436
تعداد مطالب امروز :0 عدد
تعداد مطالب : 1798
کل بازدیدها : 923049
خروجی فید امروز : 17
ورودی گوگل امروز : 7
افراد آنلاین :5 نفر

 

روستایی است از توابع شهرستان رودسر در گیلان که بعد از گذشتن از شهر واجارگاه در دامنه کوه نمایان می شود . 
ابتدای روستای فشکل پشته با یک سرازیری شروع می شود که گواه وجود رودخانه ای پر آب در انتهای این سرازیری است . بعد از طی مسافت کمی از جاده با شیب اندک خانه های این روستا چشم ها را به خود معطوف می کنند . اغلب خانه های رو ستای فشکل پشته از چوب و گل ساخته شده اند و این خودنمایی از زندگی سنتی مردم این روستا است . کمی که به مرکز روستا نزدیک می شویم به مسجد تازه ساخت این روستا بر می خوریم که چند سال پیش با همت فراوان اهالی روستا بنا شد . بعد از مسجد به باغ ها ی مرکبات که هنگام برداشت میوه وصف ناپذیر اند می رسیم .این طبیعت زیبا باعث شده که این منطقه از لحاظ جذب توریست در رتبه خوبی جا داشته باشد. انتهای روستای فشکل پشته به ابتدای روستای (جر سره) که بالاتر از این روستا است ختم می شود.
 

شغل مردم فشکل پشته 

اغلب مردم این روستا به کار کشاورزی ودامداری مشغول اند و از این راه کسب درآمد می کنند.

کشاورزی: مردم زحمت کش روستای فشکل پشته در باغ هایی که سراشیبی های تندی دارند ودر دامنه کوه واقع شده اند چای و مرکبات کشت می کنند . مرکباتی که می توان در این باغ ها یافت اغلب پرتقال- نارنگی و نارنج است. بعد از برداشت مرکبات آنها را در جعبه هایی قرار داده و درون انبار نگه داری می کنند تا به فروش برسد. چای هم در کنار مرکبات کشت می شود و مردم بعد از چیدن چای آن را به کارخانه های چای تهویل می دهند.  

دامداری: اکثر مردم در روستای فشکل پشته در کنار کشاورزی به دامداری هم می پردازند وبه پرورش گاو –گوسفند و بز مشغول اند. آنها با فروش شیر و گوشت و مواد لبنی در بازار های هفتگی درامد کسب می کنند.

 

منبع:روستا نیوز

آرشیو مطالب
ارسال نظر جديد
جستجو
مدیریت
سایت کرکان بندرانزلی با دامنه
www.kargan.ir
نیز در دسترس می باشد.
مرحوم تقی کرکانی خان قدیم کرکان

روستای کرکان در منطقه جلگه ای و در کنار جاده کپورچال-آبکنار واقع شده دارای نسق 85 ساله (تاتاریخ 1363 شمسی)بوده و از نظر ثبتی جزء بخش 7 حومه انزلی و سنگ شماره 6 میباشد و مسافتش تا کپورچال 7 کیلومتر و تا انزلی 27 کیلومتر است . . .

شبکه های اجتماعی کرکان
تبلیغات
HTML
محبوب ترین مطالب
آرشیو ماهانه

برای اشتراک در خبرنامه کرکان ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید