نویسندگان
تبلیغات
کد HTML تبلیغ
بازدید از سایت
امروز : ۴ خرداد ۱۳۹۸
بازدید امروز : 546
بازدید دیروز : 1604
تعداد نظرات : 3436
تعداد مطالب امروز :0 عدد
تعداد مطالب : 1798
کل بازدیدها : 929166
خروجی فید امروز : 12
ورودی گوگل امروز : 3
افراد آنلاین :5 نفر

 

دانشجوي برجسته رياضي كشور – كانديداي دكتراي افتخاري

در تاريخ 6/11/57 در شهرستان بندر انزلي متولد شد . قبل از رفتن به مدرسه به اعداد رياضي تسلط كامل داشت و آثار هوش و ذكاوت در سيماي او هويدا بود . پنج سال و نيم از سنش مي گذشت وارد دبستان شهيد آيت الله سعيدي شهرستان هشتپر شد . از كلاس دوم ابتدايي به بعد در دبستان شهادت بندر انزلي به تحصيل پرداخت . اين دوران را بايد لحظات شكوفا شدن استعداد هاي وي دانست ۀ چرا كه در كنار معلم و مربي با ايمان و دلسوزي بنام خانم پروين غمخوار ن‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍ژاد قرار گرفت . پس از آموختن قرآن مجيد و تفسير آيات زيباي آن از ايشان ، همواره آن را چراغ روشني بخش زندگي خود قرار داد و به درستي و با دقت به آن عمل كرد و كاملا بارور شد و با اين رشد فكري از دنياي مادي خارج شد و با افتادگي و تواضع بيش از حد براي همسالان خود الگويي زيبا از معنويت و مهرباني و گذشت شد . دوران راهنمايي تحصيلي را به لحاظ داشتن هوش و استعداد سرشار طي دو سال و به صورت جهشي در مدرسه نبوت انزلي سپري كرد . در دوران ابتدايي و راهنمايي نفر برگزيده مسابقات قرآن ، نهج البلاغه ، كتابخواني ، رياضي و علمي گيلان بود و دو سال پياپي به مسابقات كشوري ( رامسر ) دعوت شد . ضمنا تجربه زيادي در مقاله نويسي ، شعر و خطاطي داشت . در سال تحصيلي 70-71 با انتخاب رشته رياضي وارد دبيرستان شد و چون عقيده داشت نبايد صرفا براي گرفتن نمرات درسي تلاش كرد در طول دبيرستان به مطالعه دهها جلد كتاب در مقوله فلسفه و عرفان و زندگي ائمه اطهار عليهم السلام و مطالعات وسيعي در زمينه فيزيك و رياضي و ساير دروس انجام داد . در سن 16 سالگي موفق به اخذ ديپلم شد و سپس در رشته رياضي دانشگاه صنعتي شريف تهران در مقطع كارشناسي پذيرفته شد . پس از گذراندن سال اول ، علاوه بر تحصيل در رشته رياضي به تحقيق فعاليت وسيعي در رشته كامپيوتر و برنامه ريزي آن مشغول شد و به تشويق و عنايت رياست محترم دانشكده جناب آقاي دكتر تابش به تدريس كامپيوتر در دانشگاه پرداخت و در زمينه انتشار مقالات بين المللي در رشته رياضي ، طراحي و پياده نمودن پروژه هاي مختلف در ارتباط با شركتهاي كامپيوتري و ترجمه كتب بين المللي در رشته كامپيوتر همكاري مؤثر داشت و عضو فعال مجله رياضي دانشگاه شريف بود . با همه تلاشي كه براي كسب علم انجام مي داد با فروتني و تاسف مي گفت : خيلي از جهان علم عقب مانده ام اي كاش عمر من پر ثمرتر از اين مي بود و به همين منظور براي كسب بيشتر از دانش رياضي و استفاده از مقالات و پروژه هاي رياضي و فيض بردن از محضر پر بركت اساتيد محترم به همراه دانشجويان رياضي به سمينار رياضي اهواز رهسپار شد و در راه بازگشت از اين سفر علمي به همراه چند تن از نخبگان رياضي كشور همان طور كه اعتقاد داشت و مرگ را معراج مي دانست در سن 19 سالگي و در سال سوم رياضي به دعوت حق لبيك گفت و عاشقانه به ديدار معبود شتافت .

 

منبع:خانه ریاضیات بندرانزلی

آرشیو مطالب
ارسال نظر جديد

 • بهزاد عشقی گفته: ۱۲:۵۹ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۵

  دوست خوب همسایه مودب ما بود.خدا رحمتش کنه.هنوزه هنوزه هر وقت میرم انزلی حتما سرخاکش میرم.خداروحش رو شاد کنه.به پدر ومادرش هم صبر بده.
  علی جان روحت شاد

 • جستجو
  مدیریت
  سایت کرکان بندرانزلی با دامنه
  www.kargan.ir
  نیز در دسترس می باشد.
  مرحوم تقی کرکانی خان قدیم کرکان

  روستای کرکان در منطقه جلگه ای و در کنار جاده کپورچال-آبکنار واقع شده دارای نسق 85 ساله (تاتاریخ 1363 شمسی)بوده و از نظر ثبتی جزء بخش 7 حومه انزلی و سنگ شماره 6 میباشد و مسافتش تا کپورچال 7 کیلومتر و تا انزلی 27 کیلومتر است . . .

  شبکه های اجتماعی کرکان
  تبلیغات
  HTML
  محبوب ترین مطالب
  آرشیو ماهانه

  برای اشتراک در خبرنامه کرکان ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید