نویسندگان
تبلیغات
کد HTML تبلیغ
بازدید از سایت
امروز : ۴ خرداد ۱۳۹۸
بازدید امروز : 592
بازدید دیروز : 1604
تعداد نظرات : 3436
تعداد مطالب امروز :0 عدد
تعداد مطالب : 1798
کل بازدیدها : 929212
خروجی فید امروز : 12
ورودی گوگل امروز : 3
افراد آنلاین :2 نفر

 

 

تمشک، درختچه‌ای است  از تیره گل سرخیان که دسته مستقلی را به نام دسته تمشک‌ها تشکیل می‌دهند و به حالت وحشی در نقاط گرم و ساحلی مرطوبی مانند گیلان و مازندران و همچنین در آذربایجان فراوان می روید. در گیلان و مازندران به آن ” تمش، ولش، بولوش و بوروش و در آذربایجان بؤیورتکن گویند. تمشك سیاه وحشی با نام علمي Rubus fruticsos گياهی است بوته‌اي با ريشه‌ي دايمي و شاخه‌هاي چوبي دو ساله و با برگ هاي 3 تا 5 برگچه اي و خارهايي كه بر روي دمبرگ برگ ها واقع هستند.

برگچه ها در هر دو سطح فوقاني و تحتاني داراي كرك هايي خشن هستند گل هاي آن سفيد رنگ و ميوه گياه سياه رنگ است.تمشك در حاشيه شمال كشور در جنگل هاي گيلان به حالت خودرو رويش دارد و برگ و ميوه آن داراي خواص دارويي هستند.گل های آن از روزهای پایانی اردیبهشت ماه و به رنگ های سفید تا صورتی کم رنگ به قطر 2 تا 3 سانتی متر شامل  5 برگچه پدیدار می شوند.تمشك وحشی به گونه ی طبيعي در جنگل‌ها، كناره‌ي جنگل‌ها و نيز در بوته‌زارها و خارزارها مي‌رويد. تمشك وحشي خاك مرطوب و حاصلخيز را ترجيح مي‌دهد و در سرزمين‌هاي مرتفع تا ارتفاع دو هزار متري هم ديده شده است. 

گل های آن از روزهای پایانی اردیبهشت ماه و به رنگ های سفید تا صورتی کم رنگ به قطر 2 تا 3 سانتی متر شامل  5 برگچه پدیدار می شوند.تمشك وحشی به گونه ی طبيعي در جنگل‌ها، كناره‌ي جنگل‌ها و نيز در بوته‌زارها و   خارزارها مي‌رويد. تمشك وحشي خاك مرطوب و حاصلخيز را ترجيح مي‌دهد و در سرزمين‌هاي  مرتفع تا ارتفاع دو هزار متري هم ديده شده است.

 

 

آرشیو مطالب
ارسال نظر جديد

 • Respiratory Therapist گفته: ۰۱:۰۶ - ۱۳۸۹/۰۸/۲۲

  Thank you, I have recently been searching for information about this topic for ages and yours is the best I have discovered so far.

 • جستجو
  مدیریت
  سایت کرکان بندرانزلی با دامنه
  www.kargan.ir
  نیز در دسترس می باشد.
  مرحوم تقی کرکانی خان قدیم کرکان

  روستای کرکان در منطقه جلگه ای و در کنار جاده کپورچال-آبکنار واقع شده دارای نسق 85 ساله (تاتاریخ 1363 شمسی)بوده و از نظر ثبتی جزء بخش 7 حومه انزلی و سنگ شماره 6 میباشد و مسافتش تا کپورچال 7 کیلومتر و تا انزلی 27 کیلومتر است . . .

  شبکه های اجتماعی کرکان
  تبلیغات
  HTML
  محبوب ترین مطالب
  آرشیو ماهانه

  برای اشتراک در خبرنامه کرکان ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید