نویسندگان
تبلیغات
کد HTML تبلیغ
WELCOME

 

 

حدود دو هزار خانواده شهر ستان انزلی برای تکمیل طرح مسکن مهر و خانه دار شدن روز شماری می کنند. قرار بود ۲۵۰ واحد از این خانه ها تا دهه فجر پارسال به متقاضیان تحویل داده شود اما هنوز این کار صورت نگرفته .

معاون عمرانی استاندار گیلان گفت این ۲۵۰ واحد تا پایان مهر تحویل داده می شود.”محمد اکبرزاده ” اظهار داشت : فوندانسیون کل دو هزار واحد تا پایان مرداد به اتمام می رسد و اسکلت و سقف ۶۴۰ واحد نیز تا پایان آذر ماه تکمیل می شود. 

وی خاطرنشان کرد : طبق قرارداد باید این دو هزار واحد تا دهه فجرسال آینده تکمیل و به مردم واگذار شود .معاون عمرانی استانداری گیلان گفت : ساخت واحدها با نظارت مسکن و شهرسازی و مشاور قوی در حال انجام است .وی تصریح کرد: مشکل تسهیلات بانکی ساخت واحدها نیز حل شد و با تزریق دو میلیارد تومان به پروژه کار در حال انجام است .اکبرزاده افزود: واحدها نیز به صورت تدریجی واگذار خواهد شد و اعتبارات تکمیلی نیز با توجه به روند پیشرفت پروژه به شکل تدریجی در اختیار پیمانکار قرار داده خواهد شد .

وی قیمت هر متر مربع از واحدها را ۳۳۵ هزار تومان و بهای تمام شده هر واحد ۹۰ متری را ۳۰ میلیون تومان اعلام کرد. معاون عمرانی استانداری گیلان اعتبار اجرای کل این دو هزار واحد را ۶۰ میلیارد تومان عنوان کرد.

کارشناسان عمران  سازمان نظام مهندسی انزلی در جلساتی که در خصوص اجرای این پروژه برگزار شده بود بر لزوم استفاده از ناظران با تجربه به تعداد کافی در جهت افزایش نظارت بر اجرای صحیح پروژه ، رعایت کد ارتفاعی ، اجرای مناسب فوندانسیون و بتون ریزی ( آزمایش دقیق مقاومت بتون ) ، اجرای اصولی جوشکاری و اسکلت فلزی ( آزمایش های جوش ) ، زیرسازی و آرماتوربندی مناسب ، رعایت ایمنی کارگران ، در نظر گرفتن فضای سبز ، مکانهای آموزشی ، شبکه فاضلاب ، و در کل کیفیت مناسب تاکید داشتند .

به اعتقاد آنها سه اصل مهم رعایت اقتصاد فضا با توجه به مساحت ، رعایت اصل ایمنی و استحکام با توجه به قرار گرفتن انزلی روی کمربند زلزله و رعایت اصل صرفه جویی و پرهیز از اسراف باید مد نظر قرار گیرد.
پروژه دو هزار واحدی مسکن مهر بندرانزلی یا به عبارت دقیق تر ۱۹۰۴ واحدی در زمینی به مساحت ۱۲ هکتار در حال ساخت است  در حدود ۱۰ هکتار آن به ساخت واحدهای مسکونی و دو هکتار به فضای اموزشی اختصاص دارد.. اسساخت   تاکنون یکهزار و ۵۵۰ نفر از متقاضیان مسکن مهر بندرانزلی پول واریز کرده اند و از زمان واریز پول ها بیش از دو سال گذشته است .

بیش از چهار هزار و ۸۰۰ نفر در طرح مسکن مهر در بندرانزلی ثبت نام کرده بودند که از این میان دو هزار نفر به عنوان واجدین شرایط لازم برای واگذاری مسکن مهر انتخاب شدند.

متقاضیان مسکن مهر بندرانزلی که اغلب از اقشار کم درامد جامعه هستند امیدوارند اجرای این پروژه آنان را پس از سالها نگرانی به سرپناهی امن رهنمون سازد.

 

نوشته:گیتی بابایی

منبع: وبلاگ اخبار انزلی

آرشیو مطالب
ارسال نظر جديد

 • عرفان آهنگری گفته: ۰۳:۳۳ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۵

  با سلام
  ضمن تشکر از اطلاع رسانی جنابعالی در مورد مسکن مهر می خواهم به اطلاع برسانم ، همانطوریکه معاون محترم استانداری گیلان فرمودند، قیمت تمام شده مسکن مهر ۳۰ میلیون تومان است. اما در فروردین ماه جاری مسکن مهر کارگری ۲ انزلی جلسه ای با حضور اعضاء در سینما شاهد انزلی تشکیل داد و اعلام کرد که مسکن مهر گران شده و ثیمت تمام شده به ۴۰ میلیون تومان می رسد. خرید ۴۰ میلیون تومان مسکن پس از ۴ سال تاخیر و آن هم در کلویر ارزش دارد؟ دوما اگر مردم پول داشتند که در طرح مسکن مهر ثبت نام نمی کردند. کلیه اعضاء ناراحت و به فکر انصراف بودند.

 • امین گفته: ۱۸:۳۲ - ۱۳۹۱/۰۳/۲

  با سلام
  نمیدونم چرا هیچ نظارتی بر اجرای این پروژه صورت نمیگیره تا الان چندین بار قول واگذاری ۲۵۰واحد رو دادن اما هنوز عملی نشده بخدا دیگه خسته شدیم از بس دروغ شنیدیم از مسئولان این پروژه….از هر متقاضی برای محوطه سازی که فقط شامل آسفالت محوطه هست ۴۱۰۰۰۰۰۰ گرفتن این رقم رو در ۲۵۰ ضرب کنید از ۱میلیارد هم بیشتر میشه یعنی یه آسفالت خشک و خالی انقد هزینه داره؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  هربار که متقاضیان رو دعوت میکنن فقط و فقط پول میخان آخه اگه ماها پول داشتی که مسکن مهر میخاستیم چیکار؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • عروس و دامادی که آواره شدن گفته: ۱۷:۳۲ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۹

  واقعا جای تاسف داره که وقت پول و آبروی مردم واسه مسولین شهر اصلا ارزشی نداره.بابا پول دادیم خونمونو تحویل بدید نمیتونید کامل کنید بدید بقیشو خودمون درست میکنیم

 • فرشته گفته: ۲۱:۰۳ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۰

  سلام و عرض ادب خدمت شما مسولین محترم،چرا این کارو با مردم میکنین؟؟!!!چرا؟؟!!کاری که نمیکنین،چرا وعده بی خودی میدید به مردم آخه!!!!!!!!؟؟؟؟واقعا چرا تحویل نمی دید این خونه ها رو،به خدا ما هم گناه داریم،رحم کنین به ما….

 • عبدالصمدپیروزه گفته: ۱۸:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۸

  بنده فرهنگی هستم ورمسن مهر بندرانزلی ثبت نام نمودم کارای ثبت نام اونموقع یکخوابه شش تومان ودوخوابه دوازده تومان اعلام شدا بود ولی متاسفانه اولین کسانی بودم ۷۲۰۰ واریزنمودم اگه این پول بانک گذاشته بودم حالا صاحب خونه بودم ماشین زیر پام پرایدم فروختم شش تومان و۱۲۰۰ وام گرفتم متاسفانه صاحب یکخوابه هم نشدم مادرکجااباد زندگی میکنیم مسولین سرشون بالاتر بگیرند

 • عبدالصمدپیروزه گفته: ۱۸:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۸

  بنده فرهنگی هستم ورمسن مهر بندرانزلی ثبت نام نمودم کارای ثبت نام اونموقع یکخوابه شش تومان ودوخوابه دوازده تومان اعلام شدا بود ولی متاسفانه اولین کسانی بودم ۷۲۰۰ واریزنمودم اگه این پول بانک گذاشته بودم حالا صاحب خونه بودم ماشین زیر پام پرایدم فروختم شش تومان و۱۲۰۰ وام گرفتم متاسفانه صاحب یکخوابه هم نشدم

 • شاهد گفته: ۰۰:۰۳ - ۱۴۰۲/۱۲/۲۸

  با سلام ما مالکین ۲۵۰ واحد باقیمانده مسکن مهر انزلی خواستار تکمیل و واگذاری ولحدهای خود هستیم چندین سال است که نیمه کاره رها شده اند و پیمانکارها به وعده خود عمل نکرده اند وقتی مراجعه می کنیم هر دفعه بهانه گرفته کمبود بودجه برای خرید وسایل و مصالح و پول کارگر را مطرح می کنند در صورتی که خود دفتر مسکن چند سال پیش وسایل مورد نیاز را خریده بود و انبارها پُر بود از وسایل و بیان می کردند که الحمدلله وسایل و در و پنجره داریم و نگذاشتیم بعدا ” بخریم که مشمول تورم بشود ولی خبری از ساخت نبوده و نیست بعدا ” مطلع شدیم بلوکهای نیرو دریایی را تحویل داده اند و بلوکهای جلوتر که برای سازمان خاصی نبود بدون هیچ تغییری باقی مانده است از مسئولین امر تقاضا داریم رسیدگی فرمایند و پروژه تکمیل شده و تحویل بدهند و مالکان ۲۵۰ واحد باقیمانده مسکن مهر انزلی را در سال ۴۰۳ خوشحال کنند . با تشکر فراوان

 • در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی یا گیلکی تایپ کنید.
  • نظرات در ارتباط با همین مطلب باشد در غیر اینصورت از « فرم تماس با مدیریت » استفاده کنید.
  • «مدیر سایت» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور یم.
  • نظرات پس از تأیید مدیریت سایت منتشر می‌شود.  جستجو
  مدیریت
  سایت کرکان بندرانزلی با دامنه
  www.kargan.ir
  نیز در دسترس می باشد.
  مرحوم تقی کرکانی خان قدیم کرکان

  روستای کرکان در منطقه جلگه ای و در کنار جاده کپورچال-آبکنار واقع شده دارای نسق 85 ساله (تاتاریخ 1363 شمسی)بوده و از نظر ثبتی جزء بخش 7 حومه انزلی و سنگ شماره 6 میباشد و مسافتش تا کپورچال 7 کیلومتر و تا انزلی 27 کیلومتر است . . .

  تبلیغات
  HTML
  محبوب ترین مطالب
  بازدید از سایت