نویسندگان
تبلیغات
کد HTML تبلیغ
بازدید از سایت
امروز : ۲۶ تیر ۱۳۹۷
بازدید امروز : 1041
بازدید دیروز : 1069
تعداد نظرات : 3425
تعداد مطالب امروز :0 عدد
تعداد مطالب : 1798
کل بازدیدها : 399482
خروجی فید امروز : 15
ورودی گوگل امروز : 4
افراد آنلاین :8 نفر

دانلود آهنگ گیلکی مارووزو با صدای فرامرز شکوری با بالانرین کیفیت…
| دانلود با  کیفیت , ۱۲۸ +پخش آنلاین  |
درخواستی کاربران رســانه کرکان صــدا

آبکنار

ته جورم و ته گوناه علم و کماله              حاج آقه نام فقط مشدو کماله

آنچه می شنوید، بخشهایی از شعر بلند “مارووزو” اثر شاعر و نقاش معاصر، فرامرز شکوری ست. فرامرز شکوری، در این اثر زیبا از رویاهای کوچک کودکی آغاز می کند. این آغاز اما چندان پابرجا نمی ماند و درست هنگامی که در نخستین واژگان خود به نرمی رنگ می ریزد و از دار گوزگال و کاشال و بلبلان بهاری می گوید؛ بلافاصله راه به رفتگان باز می گشاید. به آن یادگاران که رفتند و به ماندگانی که در تقلای غم نان کمر خم کرده اند. به شریفانی که شرافت ماندنشان حکایت نسل های بعدی ما خواهد بود. شکوری از “مارووزو” چنان می گوید که اگر کسی از “مارووزو” خبر نداشته باشد، گمان می برد، او با پیر فرزانه ای که امانت مردم آبکنار را بر گرده دارد، حرف می زند. شکوری اما از “مارووزو” نه بمثابه پیر فرزانه؛ که با مردم بیداد دیده آبکنار حرف می زند. “مارووزو” پلی ست که بتواند این گفتمان مهربانانه را با مردم خود طرح بریزد، سامانه های آن را زیر چه بود رخدادها ببرد و چشمان خسته زبیداد روزگارانشان را بسویی بخواند که از دست رفته است. بسوی شادیهایی که باور و فرهنگ آن مردم را با خود به همراه داشت واکنون، همه آنها به عزایی بدل شده است که نمی توان در آینه آن را باز شناخت.
شکوری در تمام مدت، یک پا در تاریخ گذشته آبکنار دارد و پای دیگرش به احوالی کنونی که پر از اندوه و از دست رفته هاست. نوستالوژی یادهای دیروز در شعر “مارووزو”ی شکوری، نه حسرتی ست، هرچند، خود چنان وانمود می کند اما آینه ئیست که در برابر مردم خویش می گذارد تا ببینند و بیاندیشند که به کجا می روند.
فرامرز شکوری در طراحی از دست رفته ها، چنان به مهربانی با واژگان اصیل آبکناری رخدادها را می چیند که مخاطب مهربانانه در میان روزهای از دست رفته رها می شود تا بگردد و بگردد و بگردد.
شاهکار قلم فرامرز شکوری آنجا خود را نشان می دهد که در انتهای این معماری، آن را به هیئت وصیتنامه در می آورد تا اندوه خود را با مردمش با مهربانی در میان بگذارد…….

برای دانلود      اینجا         کلیک کنید

منبع: سایت آبکنـــــــــــــــاری دات کام

بازدید:974بار , ارسال شده در : ۱۵ام خرداد, ۱۳۹۴; ساعت : ۶:۰۰ ق.ظ
تعداد نظرات : ۰
آرشیو مطالب
ارسال نظر جديد
جستجو
مدیریت
سایت کرکان بندرانزلی با دامنه
www.kargan.ir
نیز در دسترس می باشد.
مرحوم تقی کرکانی خان قدیم کرکان

روستای کرکان در منطقه جلگه ای و در کنار جاده کپورچال-آبکنار واقع شده دارای نسق 85 ساله (تاتاریخ 1363 شمسی)بوده و از نظر ثبتی جزء بخش 7 حومه انزلی و سنگ شماره 6 میباشد و مسافتش تا کپورچال 7 کیلومتر و تا انزلی 27 کیلومتر است . . .

شبکه های اجتماعی کرکان

شماره تلفن تلگرام :0016624759892

دانلود آهنگ گیلکی در کانال کرکان
تبلیغات
HTML
محبوب ترین مطالب
آرشیو ماهانه

برای اشتراک در خبرنامه کرکان ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید