نویسندگان
تبلیغات
کد HTML تبلیغ
بازدید از سایت
امروز : ۱۷ مرداد ۱۳۹۹
بازدید امروز : 147
بازدید دیروز : 3984
تعداد نظرات : 3465
تعداد مطالب امروز :0 عدد
تعداد مطالب : 1798
کل بازدیدها : 2147215
خروجی فید امروز : 8
ورودی گوگل امروز : 0
افراد آنلاین :4 نفر
WELCOME TO Vilage Karkan Bandar_E Anzali

 

سمينار «زن، توليد فكر و انديشه» در واحد بندرانزلي برگزار شد. به گزارش خبرگزاري آنا در واحد بندرانزلي به مناسبت فرارسيدن ميلاد باسعادت دخت پيامبرگرامي اسلام، حضرت فاطمه زهرا(س) سمينار «زن، توليد فكر و انديشه» در دانشگاه آزاد اسلامي واحد بندرانزلي برگزار شد.

به همت حوزه معاونت پژوهشي و امور پژوهشي زنان واحد بندرانزلي، فرمانداري شهرستان بندرانزلي و واحد علم و فناوري شهرستان بندرانزلي، در سال همت مضاعف و كار مضاعف سمينار زن، توليد فكر و انديشه در سالن آمفي‌تئاتر دانشكده فني مهندسي دانشگاه آزاد اسلامي واحد بندرانزلي برگزار شد.
در اين سمينار اساتيد، دانشجويان، معاونت فرمانداري شهرستان بندرانزلي، معاون نوآوري و فناوري پارك علم و فناوري استان گيلان، رئيس، معاونان اساتيد و دانشجويان و كاركنان دانشگاه آزاد اسلامي واحد بندرانزلي حضور داشتند. ابتدا دكتر آرزم رئيس دانشگاه آزاد اسلامي ضمن خيرمقدم به حاضران، فرارسيدن ميلاد باسعادت حضرت فاطمه(س) تبريك گفتند و ايشان با تلاوت سوره مبارك كوثر گفت امروز زنان جامعه ما بايد زندگي پربركت حضرت فاطمه زهرا(س) را الگوي خود قرار دهند و نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران نيز نقش زنان را در اداره كشور بسيار مورد توجه قرار داده است كه ازجمله آن حضور زنان در مشاغل بسيار مهم در كشور است و نقش زنان در توسعه كشور بسيار پراهميت است. امروز زنان حوزه مديريت و فكر و انديشه بسيار توانا هستند. رئيس واحد بندرانزلي از كميته بانوان فرمانداري شهرستان بندرانزلي پارك علم و فناوري شهرستان حوزه معاونت پژوهشي و امور پژوهشي زنان واحد بندرانزلي كه در برپايي اين سمينار تلاش كردند تشكر و قدرداني كرد.
عباس‌زاده معاون پژوهشي واحد بندرانزلي ضمن خيرمقدم به حاضران، ميلاد كوثر، روز زن را تبريك گفتند.
وي در ادامه گفت امروزه نقشي كه زنان ايفا مي‌كنند بسيار مهم است و مسووليت بسيار سنگيني كه در تربيت فرزندان و همسرداري به عهده دارند بسيار قابل ستايش است و همين تلاش مضاعف ايثارگري كه زنان در جامعه اسلامي در مشاغل مختلف دارند، مورد تقدير بوده و قطعا جامعه اسلامي ما قدر اينها را مي‌داند چنانكه شاهد هستيم در كشور عزيز ما زنان جامعه ما در زمينه‌هاي علمي و مديريت بسيار توانا بوده و عهده‌دار مسووليت‌هاي مهم در كشور هستند.
معاون پژوهشي درخصوص فعاليت‌هاي پژوهشي گفت:
در حوزه معاونت پژوهشي واحد بندرانزلي سعي كرديم به قدر ناچيزي اگر شد در توليد علم در جامعه اسلامي نقشي داشته باشيم؛ چنانكه در دانشگاه آزاد اسلامي واحد بندرانزلي تلاش شده كه بتوانيم همگام با سياست‌هاي علمي و پژوهشي كشور در فرآيند توسعه و پيشرفت علم و دانش حركت كنيم كه الحمدلله دانشگاه آزاد اسلامي در اين عرصه نقش بسيار مهمي در توليد علم داشته، گام‌هاي استواري در عرصه فناوري و توسعه برداشته و سهم زيادي در اين زمينه داشته باشد. من از همه دوستاني كه زمينه برگزاري اين سمينار را فراهم كردند تشكر مي‌كنم. و از همين‌جا از همه عزيزاني كه صاحب انديشه و علم هستند دعوت مي‌كنم در راستاي توليد علم چون پذيرش مقالات، تشويق مقالات، برگزاري همايش‌ها و ميتينگ‌هايي كه علمي است ما را ياري كرده تا بتوانيم خواسته‌هاي علمي شهروندان خودمان را اجابت كنيم.
اين امر به‌منزله تواضع است. ضمن اينكه خودمان برنامه‌هاي سال 89 را تا حدودي پيش‌بيني كرده‌ايم و ان‌شاءالله بتوانيم به كمك شما و وفاق و همدلي كه در هيات‌رئيسه حاكم است، سياست‌هاي اين دانشگاه را در توليد علم و فناوري در حوزه پژوهش اجرايي و عملياتي كنيم و از همه دوستان تقاضاي اين را دارم ما را ياري كنيد كه در راستاي توليد علم و كارهاي پژوهشي‌اي كه قطعا وظيفه اصلي دانشگاه هم غير از اين نيست گام‌هاي بلندتري را براي تحقق آرمان‌هاي جامعه دانشگاهي برداريم.
خانم دكتر بلالايي، معاون پارك علم و فناوري استان گيلان در اين سمينار به ارائه ديدگاه‌هاي خود پرداخت و گفت: در محيطي هستم كه محيط دانشگاهي بوده و مهد علم و مكان بسيار مناسبي براي ارائه ديدگاه‌هاي مفاهيم پژوهشي و فناوري است كه اين موضوع جزو ساختار اصلي حوزه پارك‌هاي علمي و فناوري محسوب مي‌شود. اگر هدف از پژوهش همان توليد علم است بسيار سودمند است. هدف فناوري پاسخگويي به نياز است. علم يعني اينكه بدانيم چرا و فناوري يعني اينكه بدانيم چگونه براساس نيازي كه در ساختار آن وجود دارد زمينه‌هاي رشد و توسعه را فراهم آوريم.
وي در ادامه گفت: دانشگاه به‌عنوان مركز و مهد آموزش پژوهشگاه‌ها و مراكز تحقيقاتي به‌عنوان مهد پژوهش در كنار دانشگاه‌ها و ساختارهايي به‌عنوان محيط‌هاي علمي و فناوري و مراكز رشد يا شهرك‌هاي تحقيقاتي به‌عنوان مهد فناوري تشكيل و به‌عنوان ساختار جديد به حوزه وزارت علوم و تحقيقات فناوري منسوب شده‌اند. مسلم است هيچ كس نمي‌تواند منكر اين باشد كه فناوري به‌عنوان ابزار رشد و توسعه و تعالي هر كشور مطرح است و اين موضوع به خوبي در سياست‌هاي كشور جمهوري اسلامي ايران هم تعريف شده است و ابزار رشد و توسعه و تعالي كشور با هدف دستيابي به توسعه اقتصادي با مفهوم پيشرفت در علم، سودآوري و افزايش ثروت ملي در رويكرد صحيح فناوري توسعه در مراكز نوآوري كه همه آنها مراكز رشد هستند، مورد ارزيابي قرار مي‌گيرد.
خانم دكتر رودگرنژاد عضو هيات‌علمي واحد بندرانزلي درخصوص نقش زن در فرآيند توسعه و مديريت علمي مطالب مبسوطي را بيان داشت و گفت: به‌طور كلي توسعه يعني فرآيند بهبود در مباني علمي و فني توليد و دگرگوني و پيشرفت در سطح زندگي، شرايط كار و نحوه مديريت نهادهاي سياسي، اجتماعي، اقتصادي و فرهنگي هر كشور به‌طور بنيادي و اساسي با رويكردي سيستماتيك و كل‌گرا.
اگر در تعريف توسعه علاوه‌بر رشد اقتصادي، به جنبه‌هاي انساني و پايداري آن نيز توجه شود، نمي‌توان نقش زنان را در اين فرآيند ناديده گرفت.
در اين ميان زنان چون مردان، به‌عنوان منابع ارزشمند، در توسعه و پيشرفت جامعه خود نقش تعيين‌كننده‌اي دارند. زنان و مردان به همراه هم قادرند جامعه و كشور را در مسير رشد و توسعه قرار دهند و از نيروهاي خود، به‌گونه‌اي
هم افزا، جامعه را بهره‌مند سازند. جوامعي كه توانسته‌اند با تفكر راهبردي موفق به تدوين قوانيني براي بهره‌برداري از انديشه‌هاي خلاق و قدرت سازندگي زنان بشوند و در واگذاري فرصت براي ابراز شايستگي و لياقت به تمامي شهروندان اعم از زن و مرد، مساوات را رعايت كنند، بيش از ساير جوامع پيشرفت كرد‌ه‌اند.
از سوي ديگر، امروزه يكي از مهم‌ترين نشانه‌هاي توسعه‌يافتگي در هر كشوري، ميزان سهمي است كه آن كشور در توليد فكر و انديشه دارد زيرا بنا بر نظر آلوين تافلر ما در عصر دانايي زندگي مي‌كنيم و به قول فوكو اين دانش است كه قدرت مي‌آورد. همچنين به تمامي فرآيندهاي ذهني كه به راهكارها، انديشه‌ها، نظريات يا محصولاتي منتهي مي‌شود كه جديد يا منحصربه‌فرد هستند، توليد فكر گفته مي‌شود.
توليد فكر و انديشه، فرآيندي است كه در نتيجه آن كار تازه‌اي ارائه و توسط فرد يا گروهي در يك زمان به‌عنوان چيزي مفيد و رضايتبخش عنوان مي‌شود.
و از آنجا كه همه انسان‌ها در آفرينش از يك گوهر اصلي و اساسي بوده‌اند، لذا فقط مردان نيستند كه مي‌توانند بينديشند و در فرآيند توسعه نقش ايفا كنند.
بنابراين پويايي و سرزندگي «زنان»،
چيزي جز پويايي و سرزندگي «انديشه‌شان»
نخواهد بود.
در اين ميان، رشد نهادهاي آموزشي و علمي زمينه مشاركت موثر زنان در تحولات اجتماعي، اقتصادي، سياسي و فرهنگي را فراهم و در آنها نوعي قابليت تفكر، تحرك ذهني و توليد انديشه ايجاد مي‌كند تا باورهاي مناسب توسعه را پذيرفته و دروني كنند و اينكه افزايش حضور زنان در سطوح اجتماعي، اقتصادي و فرهنگي منوط به افزايش حضور سياسي آنان است. با توجه به اينكه دولت نقش تعيين‌كننده‌اي در جريان‌سازي، تصميم‌گيري و سياستگذاري‌هاي كلان جامعه ايراني دارد، تنها افزايش نقش زنان در نهاد دولت و در سطوح تصميم‌گيري آن مي‌تواند به ارتقاي تدريجي و كيفي مشاركت زنان در توسعه كشور بينجامد كه البته حضور زنان در پست‌هاي كليدي و مشاغل تاثيرگذار و مهم را در سطح كشور مي‌توان از آن جمله دانست.
در پايان مراسم هدايايي به برندگان مسابقه پژوهشي اهدا شد.
توليد عسل توسط يكي از دانشجويان واحد بندر انزلي
به گزارش خبرگزاري آنا در واحد بندر انزلي يكي از دانشجويان رشته حقوق دانشگاه آزاد اسلامي واحد بندر انزلي علاوه بر اشتغال در يكي از ادارات دولتي و تحصيل در واحد انزلي به توليد عسل نيز مي‌پردازد.
هدايت‌الله حسني دانشجوي رشته حقوق در واحد بندر انزلي و كارشناس سازمان تعاون روستايي استان گيلان است. اين دانشجو كه فردي باسابقه در توليد عسل است، اظهار داشت: امسال در توليد عسل خود در پديده‌اي بي‌سابقه نام پيامبرگرامي اسلام حضرت محمد(ص) روي دو شانه عسل توليدي وي نقش بسته و نام مبارك حضرت محمد(ص) كاملا مشخص است.
هدايت‌الله حسني گفت:زنبورهاي عسل وي به صورت مهاجر هستند و در موقع بهار به علت وجود گل‌ها و شهد فراواني كه در منطقه خلخال وجود دارد با كوچ زنبورهاي عسل از استان گيلان به روستاي انبر از توابع شهرستان خلخال انتقال داده مي‌شوند و در آنجا عسل توليد مي‌كنند.
وي اظهار كرد: پس از سال‌ها كار در زمينه توليد عسل اين مورد براي اولين بار براي او اتفاق افتاده كه در پديده‌اي استثنايي نام حضرت محمد(ص) به صورت كاملا برجسته روي شانه عسل نقش بسته است.
وي در پايان گفت: قرار است اين دو شانه عسل را روز مبعث حضرت محمد(ص) بين مردم توزيع كند.
نماينده خبرگزاري آنا در واحد بندر انزلي
منبع : سایت فرهیختگان
آرشیو مطالب
ارسال نظر جديد
در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی یا گیلکی تایپ کنید.
  • نظرات در ارتباط با همین مطلب باشد در غیر اینصورت از « فرم تماس با مدیریت » استفاده کنید.
  • «مدیر سایت» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور یم.
  • نظرات پس از تأیید مدیریت سایت منتشر می‌شود.جستجو
مدیریت
سایت کرکان بندرانزلی با دامنه
www.kargan.ir
نیز در دسترس می باشد.
مرحوم تقی کرکانی خان قدیم کرکان

روستای کرکان در منطقه جلگه ای و در کنار جاده کپورچال-آبکنار واقع شده دارای نسق 85 ساله (تاتاریخ 1363 شمسی)بوده و از نظر ثبتی جزء بخش 7 حومه انزلی و سنگ شماره 6 میباشد و مسافتش تا کپورچال 7 کیلومتر و تا انزلی 27 کیلومتر است . . .

شبکه های اجتماعی کرکان
تبلیغات
HTML
محبوب ترین مطالب
آرشیو ماهانه

برای اشتراک در خبرنامه کرکان ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید