نویسندگان
تبلیغات
کد HTML تبلیغ
بازدید از سایت
امروز : ۲۸ آذر ۱۳۹۷
بازدید امروز : 172
بازدید دیروز : 1524
تعداد نظرات : 3436
تعداد مطالب امروز :0 عدد
تعداد مطالب : 1798
کل بازدیدها : 643380
خروجی فید امروز : 10
ورودی گوگل امروز : 0
افراد آنلاین :1 نفر

 

در سیصد سال پیش مکانی که حال به اسم لسکوکلایه خوانده میشود و جایی در دل ایران باز کرده مکانی برای تفریح  ماهیان دریا خزر بوده بله اینجا سیصد سال پیش جزء دریای خزر بود و ظاهر این روستا به شکل امروزی نبود و پر از اب برکت خزر بوده بعد گذشت چند سال خشکی و تغییرات  جوی کم کمک خاک لسکوکلایه پدیدار شد و کشتی های روسی در کنار این خاک  مقدس پهلو گرفتن  و لسکوکلایه شد بندر روسی با توجه به آب و هوای روسیه که نسبت به ایران سردتره و نا مطلوب بود روسها تمایل پیدا کردن که در این منطقه سکونت کنند با توجه به رفت شد زیاد  روسها در این منطقه و بازار های روسی (نه به شکل امروزی) شکل گرفت و روسها در لسکوکلایه سکنی گردن  و طی سالها با زبان ما آشنا شدن و با گذشتگان ما پدر بزرگان و مادر بزرگان ما وصلت کردن  و حال نسل ما از یه سو  از آن نسل می باشد البته هنوز از روسهای قدیم کم بیش در اینجا دیده میشود که کاملا به زبان روسی مسلط میباشند و از گذشته ها نقل میکنند .
البته چند مورد دیگر هم در مورد اسم لسکوکلایه گفته میشه که بعد تعریف خاطرات پدران همه اتفاق نظر دارن که به دلیل این که روسها در اینجا سکنا گذیده بودن به روسکو کلایه  معروف شده که بعد ها به اسم لسکوکلایه به ثبت رسیده  و حال یکی از بزرگترین روستاهای  گیلان به پنج هزار جمعیت ساکن و نزدیک به سه هزار مهاجر به شهر  سری در  ایران بلند کرده .

این روستا با افرادی که تحویل جامعه و جهان داده  به حق که حقش در کل جهان خورده شده …

ادامه دارد

منابع:

laskookelayeh.blogfa.com
leskokalayeh.blogfa.com
laskookela.blogfa.com

آرشیو مطالب
ارسال نظر جديد

 • مریم رضایی لسکوکلایه گفته: ۱۴:۰۸ - ۱۳۹۱/۰۵/۲۴

  بی نهایت زیبا بود لذت بردم .

 • احترام سادات قديمي وحيد گفته: ۱۳:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۱/۸

  سلام خیلی مفید بود

 • جستجو
  مدیریت
  سایت کرکان بندرانزلی با دامنه
  www.kargan.ir
  نیز در دسترس می باشد.
  مرحوم تقی کرکانی خان قدیم کرکان

  روستای کرکان در منطقه جلگه ای و در کنار جاده کپورچال-آبکنار واقع شده دارای نسق 85 ساله (تاتاریخ 1363 شمسی)بوده و از نظر ثبتی جزء بخش 7 حومه انزلی و سنگ شماره 6 میباشد و مسافتش تا کپورچال 7 کیلومتر و تا انزلی 27 کیلومتر است . . .

  شبکه های اجتماعی کرکان
  تبلیغات
  HTML
  محبوب ترین مطالب
  آرشیو ماهانه

  برای اشتراک در خبرنامه کرکان ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید