نویسندگان
تبلیغات
کد HTML تبلیغ
WELCOME

چگونه فرم و استیل مو را در شرایط آب و هوای مرطوب بهتر حفظ کنیم؟ یا به عبارت دیگر چگونه می‌توانیم از وز کردن مو در این نوع آب و هوا جلوگیری کنیم و سر و وضع آراسته‌تری داشته باشیم؟

 چگونه فرم و استیل مو را در شرایط آب و هوای مرطوب بهتر حفظ کنیم؟ یا به عبارت دیگر چگونه می‌توانیم از وز کردن مو در این نوع آب و هوا جلوگیری کنیم و سر و وضع آراسته‌تری داشته باشیم؟

اولین گام برای برطرف کردن این مورد این است که شما جنس و نوع موهایتان را بشناسید. بعد بدانید که موهای شما به چه چیزی نیاز دارد و در مرحله‌ی بعدی بدانید که چه نوع فرآورده‌های آرایشی یا طبیعی بر روی موهایتان بهترین اثر را می‌گذارد.

 

 

 

وقتی موهایتان را می‌شوئید برای خشک کردن آن دو راه دارید. یا می‌گذارید بطور طبیعی خشک شود که در این صورت مو پس از خشک شدن به فرم و حالت اولیه‌ی خود برمی‌گرد . اگر آن را با سشوار خشک می‌کنید در واقع از حرارت مصنوعی و برس یا انگشتان خود برای فرم دادن به آن استفاده می‌کنید. که در اینصورت مو در اثر حرارت و نوع براشینگ آن بصورت لخت و یا تاب دار با فرهایی خوش فرم ایجاد می‌شود. که این نوع تغییر فرم مو اگر در محیط خشک زندگی می‌کنید تا زمانی که استحمام می‌کنید باقی خواهد ماند ولی اگر در محیط‌های مرطوب زندگی می‌کنید کافی است فقط گشتی یک ساعته در هوای آزاد بزنید تا رطوبت هوا کاملا فرم و استیل موهایتان را در هم بریزد و فرم وز کرده به موهایتان بدهد. چکار باید بکنیم که این اتفاق قابل کنترل باشد و همواره بتوانیم در محیط کار و تحصیل و خرید ظاهر آراسته‌ی خود را حفظ کنیم. یکی از راه حل‌ها استفاده از فراورده‌های شیمیایی فر یا صاف است که توسط فرد متخصص انجام می‌شود. و مو را بطور دائم فر یا صاف می‌کند. (که تقریبا هزینه‌ی آن در آرایشگاه‌ها گران تمام می‌شود) ولی علاقمندان خود را همیشه دارد. و عده‌ای از این روش به عنوان راهکار نهایی استفاده می‌کنند. البته اگر مشگل مالی نداشته باشند.

 

قضیه از این قرار است. رطوبت موجود در هوا توسط باندهای هیدروژن موجود در تار مو به آسانی جذب می‌شود و باعث می‌شود که مو فرم و استیل مرتب شده‌ی خود را از دست بدهد و پف و وز کرده و غیر قابل کنترل به نظر برسد. معمولا خانم‌هایی که به محیط‌های شرجی و مرطوب مسافرت یا مهاجرت می‌کنند از این مسئله شکایت دارند.

 

در اینجا سعی می‌کنم روش‌های ساده‌ای را پیشنهاد کنم که شما بتوانید از اثر رطوبت هوا بر موهایتان بکاهید و فرم و استیل موهایتان را تا حد ممکن به بهترین روش حفظ و نگهداری کنید.

 

– بهترین روش برای غلبه بر اثر رطوبت هوا بر روی موهایتان این است که عوض مقابله با فرم طبیعی موی سرتان با آن همراه شوید و از این شرایط طبیعی بر زیباتر شدن موهایتان بیافزایید.

 

یعنی بجای آنکه از استیل و فرمی که موهای فر را صاف می‌کند استفاده کنید، مدلهای حالت دار یا فر با حلقه‌های زیبا را برای فرم دادن به موهایتان انتخاب کنید. زیرا می‌توانید یا حلقه‌های فر، زیبایی‌های بسیاری بیافرینید که رطوبت هوا در نگهداری آن نیز به شما کمک می‌کند. یا اگر موهایتان صاف است وقتتان را جهت فر دارکردن آن تلف نکنید زیرا بطور اجتناب‌ناپذیری در گرمای تابستان دوباره به حالت لخت بر می‌گردد. اگر سعی کنید با حالت طبیعی موی خود همراه و سازگار شوید و استیل‌های مناسب آن را انتخاب کنید، همیشه موهایی با استیل زیبا و جذاب خواهید داشت و دیگر لزومی ندارد که نگران شرایط آب و هوایی باشید که با آن مواجه خواهید شد.

 

اگر رطوبت هوا باعث می‌شود که موهای شما فر و وز کرده به نظر برسد بهترین مدل مو برای شما مدل لیر (Layer) یا مدل لایه لایه است که در اندازه‌های متفاوت کوتاه و بلند و در مدلهای فانتزی در سراسر دنیا باب شده است. این مدل مخصوصا برای آنهایی که موهای کم پشت یا نازک دارند مناسب تر است. زیرا باعث می‌شود که موهایتان پرحجم‌تر و الیاف مو‌ها درشت‌تر به نظر برسند بنابراین از وارفتگی و شل و ول شدن مو حتی در هوای مرطوب تا حد قابل توجهی جلوگیری می‌کند.

 

 – برای اینکه اثر رطوبت هوا را تا حد ممکن کاهش بدهید همچنین می‌توانید از فراورده‌های آرایشی مانند ژل و موس حجم دهنده به اندازه‌ی لازم ( نه بیش از حد و به مقدار زیاد زیرا نتیجه‌ی عکس می‌دهد) استفاده کنید. همچنین می‌توانید از اسپری‌های حجم دهنده‌ی سبک استفاده کنید و آنها را فقط در قسمتهای ریشه‌ی مو بکار ببرید و ساقه‌های مو را به حال خود رها کنید. همچنین می‌توانید از حرارت کم سشوار برای حجم دادن به ریشه‌های مو استفاده کنید و از آن برای ساقه‌ها‌ی مو استفاده نکنید. ابزار ویو نیز به زیبایی موهای وز کرده می‌افزاید و به مو فرم شکیلی ‌می‌دهد.                                      

 

به آنهایی که موهای مجعد و فرفری ضخیم دارند و رطوبت هوا باعث وز بیشتر می‌شود توصیه می‌شود در صورت امکان مدل‌های بلند مو را برای خودشان انتخاب کنند. مدل لیر فانتزی بلند که خورد شدن مو در آن با فاصله‌های کم و نزدیک به لایه‌های بلند ایجاد می‌شود مدل مناسبی برای این دسته افراد است زیرا سنگینی طول مو باعث صاف شدن حلقه‌های مو در طول ساقه‌ی مو بطور طبیعی می‌شود و از وز کردن بیشتر مو در آب و هوای مرطوب تا حدی جلوگیری می‌کند و مانع می‌شود که موها بصورت یک تکه‌ی ضخیم و خشن به نظر برسند.

 

– همچنین می‌توانید از محصولات آرایش و بهداشتی مو که ضد فر می‌باشد یعنی در مقابل رطوبت هوا ایجاد مقاومت می‌کنند و بر روی آنها عبارت anti-frizz یا humidity-resistant hair care products درج شده است استفاده کنید. این محصولات حاوی سلیسیوم (Silicon) هستند و به شما در نگهداری و داشتن موهای شفاف که در مقابل رطوبت مقاوم شده‌اند کمک می‌کند.

 

بنابراین هرگز اجاره ندهید که گرما و رطوبت مانع شوند که شما همیشه خانمی شیک و باسلیقه و مد روز به نظر برسید.

 

با انتخاب مناسب پیرایش موی سر (کوتاهی‌های مناسب) و با توجه به بافت و حالت طبیعی مو و انتخاب مناسب منطبق با حالت طبیعی موی سر (انواع شنیونها ، میزانپلی‌ها و براشینگها) می‌توانید موهایی باشکوه و جذاب در هر شرایط آب و هوایی داشته باشید.

 

پس بطور خلاصه موارد ذکر شده را دسته بندی می‌کنیم:

 

۱-      مدل کوتاهی مناسب مانند لیر را انتخاب مب کنیم.

 

۲-      در ماههایی که رطوبت هوا زیاد است سعی می‌کنیم موهای بلند تری داشته باشیم زیرا افزایش وزن مو از فز و وز کردن و پف کردن مو بطور طبیعی تا حد زیادی جلوگیر یمی کند.

 

۳-      از محصولات آرایشی مقاوم در برابر رطوبت و ضد وزی و پف مو استفاده می‌کنیم. این مواد می‌تواند از شامپو تا اسپری مو باشد (humidity-resistant or anti-frizz hair care products)

 

۴-      اگر کم حوصله هستید می‌توانید موهای خود را دم اسبی یا مدل گوجه ای (دم خرگوشی) یا از انواع بافتها که تنوع آن زیاد است استفاده کنید.

 

۵-      می‌توانید از روغن نارگیل یا ژلهای بدون الکل استفاده کنید. مقدار کمی از آن را بر روی نوک انگشتانتان بمالید و در لابلای موهایتان بکشید. (از مالیده شدن به ریشه‌ی مو اجتناب کنید زیرا موها را می‌خواباند). برای موهای بلند بسیار مناسب و پاسخگو است.

 

۶-      می‌توانید از موسهای ضد هیدات در زیر موهایتان استفاده کنید و بر روی موها از یک نوع اسپری ضد رطوبت سبک استفاده کنید.همچنین می‌توانید بعد از حمام در حالی که هنوز موها نم دار هستند مقدار کمی هیر کاندیشن ( لطفا از نوع خوب و با مارک معروف ) را بر روی نوک انگشتانتان بمالید و به آرامی آن را بر روی ساقه‌های مو بکشید. می‌بینید که به آرامی حلقه‌ها و وز مو ناپدید می‌شود و موها فرم صاف به خود می‌گیرند. مراقب باشید تا هرگز ماده‌ی نرم کننده‌ی موی سر به ریشه‌ی موها نرسد.

 

۷-      اگر واقعا از انجام این امور ناتوان و حوصله‌ی انجام آن را ندارید می‌توانید جهت خلاص شدن از فر و وز ناشی از آن نزد یک آرایشگر متخصص بروید. امروزه صاف و فر دائم با مواد بسیار عالی انجام می‌شود که نتیجه بسیار رضایت بخش است

۸-      آخرین پیشنهاد: می‌توانید از یک روسری مناسب همرنگ لباس و بسیار شیک هنگام خروج از خانه استفاده کنید که بسیار باصرفه است و نیاز شما را از مواد آرایشی کمتر می‌کند و به چهره‌ی شما در هر مکانی متنانت و وقار می‌بخشد.

بازدید:11,875بار , ارسال شده در : 17ام اردیبهشت, 1389; ساعت : 10:01 ق.ظ
تعداد نظرات : ۰
آرشیو مطالب
ارسال نظر جديد
در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی یا گیلکی تایپ کنید.
  • نظرات در ارتباط با همین مطلب باشد در غیر اینصورت از « فرم تماس با مدیریت » استفاده کنید.
  • «مدیر سایت» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور یم.
  • نظرات پس از تأیید مدیریت سایت منتشر می‌شود.جستجو
مدیریت
سایت کرکان بندرانزلی با دامنه
www.kargan.ir
نیز در دسترس می باشد.
مرحوم تقی کرکانی خان قدیم کرکان

روستای کرکان در منطقه جلگه ای و در کنار جاده کپورچال-آبکنار واقع شده دارای نسق 85 ساله (تاتاریخ 1363 شمسی)بوده و از نظر ثبتی جزء بخش 7 حومه انزلی و سنگ شماره 6 میباشد و مسافتش تا کپورچال 7 کیلومتر و تا انزلی 27 کیلومتر است . . .

تبلیغات
HTML
محبوب ترین مطالب
بازدید از سایت