نویسندگان
تبلیغات
کد HTML تبلیغ
بازدید از سایت
امروز : ۵ فروردین ۱۳۹۸
بازدید امروز : 681
بازدید دیروز : 1367
تعداد نظرات : 3436
تعداد مطالب امروز :0 عدد
تعداد مطالب : 1798
کل بازدیدها : 812832
خروجی فید امروز : 15
ورودی گوگل امروز : 9
افراد آنلاین :5 نفر

 

 

منطقه سی پرد Si Pord

این منطقه شگفت انگیزدر 26 کیلومتری رحیم آباد ،کناررودخانه پلورود وبین روستاهای گرمابدشت،زیاز،لیلکی ولیما ، درموقعیت”36 , ’51, ْ36 شمالی و ” 10 , 13,  ْ50 شرقی ودر ارتفاع 600 متری از سطح دریا قراردارد. این ممطقه مسکونی نبوده ودلیل آن هم نداشتن زمینی مسطح برای خانه سازی،کشاورزی وچرای دام می باشد ودرگذشته یک قهوه خانه کوچک در مسیر چهارراه قدیم داشت که امروزه اثری از آن باقی نیست .
 منطقه سی پرد از چند جهت حائز اهمیت برای جذب توریست می باشد

 

اماكن مذهبي منطقه رحيم آباد

مسجد ابوالفضل (ع) روستای توت باغ
 این مسجد درروستای توت باغه (توت باغ ) در 1کیلومتری از جاده اصلی رحیم آباد به اشکور ودر 4 کیلومتری رحیم آباد قراردارد . ساختمان مسجد در سال 81 ساخته شد ومثل بقیه مساجد است .اما وجه تسمیه آن بسیار جالب وقابل توجه وتامل است : در حدود 8 سال پیش زنی 65 ساله به نام مشهدی طوبی اهل روستا وکشاورز که با شوهر پیر خود زندگی می کرد و فرزندی هم نداشت . در خواب این گونه به او الهام می شود  که مسجدی در کنار خانه خود ودرباغ خود به نام من بساز، تا حاجت مندان برای برآورده شدن نذر و حاجت شان  به این مسجد بیایند وضمن نذر وذکر دعا ونماز حاجت خود را مطرح کنند

  

سد انحرافی پلورود واقع در بنكسر

این سد در ابتدای دلتای پلورود و در نخستین مسیر آبرفتی رودخانه ودرمحل تلاقی سموش رود و پلورود قراردارد. فاصله اصلی آن تا جاده آسفالته 1 کیلو متر بوده و3 کیلومتر تا شهر رحیم آباد فاصله دارد. ومحوطه ای به وسعت 10 هکتار را شامل شده است . وسعت  دریاچه پشت سد10 هزار متر می باشد ضلع غربی این دریاچه تپه خسادان وباغات چای آن قراردارد وضلع جنوب شرقی آن  به رودخانه سموش متصل است . این سد از چشم انداز زیبایی برخوردار است واز کنار آن قله 3620 متری سماموس دیده می شود .دارای 7 پایه به ارتفاع 6 متر ومحوطه سرریز آب آن 3 متر می باشد . از چشم اندازهای زیبای دیگراین سد ماهیگیری در پشت سد و  همین طور در پایین سد می باشد .

 

 منطقه تفریحی سجاره

این منطقه زیبا در پایین دست سفید آب و نزدیک روستاهای دیمابن و سجاره قرار دارد از این مکان به عنوان یک پارک جنگلی استفاده می شود . پارک جنگلی سجاره در کنار رودخانه پلورودو در 19 کیلومتری رحیم آباد در کنار جاده آسفالته قرار دارد و فضایی به وسعت 2000متر مربع را شامل می شود . سنگ های عظیم 2 الی 4 متری در جای جای آن قرار دارد ، درختان توسکا و گردو آنرا پوشانده و سایبانی دلپذیر را پدید آورده اند . به علت مساحت کم نمی تواند پذیرای بیش از 300 نفر باشد . به دلیل قرار داشتن در کنار رود و جاده و خنک بودن آن مشتاقان زیادی دارد . این مکان فاقد هر نوع امکانات برای گردشگران می باشدودر صورت ایجاد امکانات توریستی محدود برای آن می توان از آن بهره برداری صحیح نمود.

 

منبع:rahimabad.gigfa.com

بازدید:5,468بار , ارسال شده در : ۸ام فروردین, ۱۳۹۰; ساعت : ۸:۱۴ ق.ظ
تعداد نظرات : ۱
آرشیو مطالب
ارسال نظر جديد
جستجو
مدیریت
سایت کرکان بندرانزلی با دامنه
www.kargan.ir
نیز در دسترس می باشد.
مرحوم تقی کرکانی خان قدیم کرکان

روستای کرکان در منطقه جلگه ای و در کنار جاده کپورچال-آبکنار واقع شده دارای نسق 85 ساله (تاتاریخ 1363 شمسی)بوده و از نظر ثبتی جزء بخش 7 حومه انزلی و سنگ شماره 6 میباشد و مسافتش تا کپورچال 7 کیلومتر و تا انزلی 27 کیلومتر است . . .

شبکه های اجتماعی کرکان
تبلیغات
HTML
محبوب ترین مطالب
آرشیو ماهانه

برای اشتراک در خبرنامه کرکان ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید