نویسندگان
تبلیغات
کد HTML تبلیغ
بازدید از سایت
امروز : ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
بازدید امروز : 158
بازدید دیروز : 1367
تعداد نظرات : 3436
تعداد مطالب امروز :0 عدد
تعداد مطالب : 1798
کل بازدیدها : 852228
خروجی فید امروز : 10
ورودی گوگل امروز : 1
افراد آنلاین :7 نفر

نام پدر: عباس

تاریخ تولد: 20/12/1344

تاریخ شهادت:27/12/1366

محل شهادت:خرمال عراق

یگان اعزامی : سپاه

وضعیت تأهل:مجرد

 

بهمن فاتحی در روستای چپرپردِ بندرانزلی در تاریخ 20/12/44 متولد شد.او در دامن پاک مادری مهربان و پدری زحمتکش که از راه کشاورزی امرار معاش می کردند بزرگ شد و از کودکی با احکام اسلام و قرآن آشنا گردید.

دوران دبستان و راهنمایی را در روستای خود به پایان رساند و برای طی دوران متوسطه به دبیرستان شهدای بندرانزلی رفت.

با توجه به اینکه در دوران پیروزی انقلاب کم سن و سال بود ،فعالیتی در آن زمان نداشت اما بعد از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، یکی از افراد فعال پایگاه مسجد محل خود شد .

مؤذن مسجد محل بود و با آوای ملکوتی اذان مردم را برای عبادت به مسجد دعوت می کرد.  مسؤل انجمن اسلامی کتابخانه و پایگاه مقاومت محل شد .با اخلاق خوش و برخوردی ملایم نوجوانان و جوانان را در مسجد جذب می کردوبا تشکیل کلاس ها و اردوهای مختلف تفریحی و زیارتی جوانان را جذب و اوقات فراغت آنان را پر می نمود.با وجود زحمات و فعالیت های بهمن ،پایگاه آنان بارها در سطح منطقه به عنوان نمونه معرفی گردید.

در مقابل گروهک های ضد انقلاب، موضعی جدی و حضوری علنی و قدرتمندانه داشت و در همین راستا بارها،مورد ضرب و شتم افراد آن گروه ها قرار گرفت و هیچ گاه در مقابل آنان ضعف نشان نداد. حتی در ایامی که در کردستان ، با ضد انقلابیون مبارزه می کرد هرگز احساس خستگی نکرد و با جان و دل از انقلاب دفاع نمود.

با آغاز جنگ تحمیلی ،بهمن جبهه های نبرد را برکلاس درس ترجیح داد. با دستکاری نمودن شناسنامه پس از اتمام دوم دبیرستان به جبهه اعزام شد و هرگز از ماندن در آنجا احساس خستگی نکرد .

او در عملیات های فتح المبین،بیت المقدس،والفجر مقدماتی، والفجر8 و 10 و کربلای 1 تا 10 و چندین عملیات ایذایی حضور یافت و به افتخار جانبازی نایل آمد.به دلیل رشادتها و بی باکی هایش از سوی فرمانده لشکر25 کربلا به فرماندهی گردان مسلم بن عقیل(ع)منصوب گردید.

پس از سال ها مبارزه با خصم زبون ، در عملیات والفجر10 بعد از فتح استان شمالی کردستان عراق در تاریخ 27/12/66 به آرزوی دیرینه اش ،شهادت، نایل آمد.
 

منبع:tafahos.ir

بازدید:2,809بار , ارسال شده در : ۳۰ام بهمن, ۱۳۸۹; ساعت : ۱۰:۵۱ ق.ظ
تعداد نظرات : ۰
آرشیو مطالب
ارسال نظر جديد
جستجو
مدیریت
سایت کرکان بندرانزلی با دامنه
www.kargan.ir
نیز در دسترس می باشد.
مرحوم تقی کرکانی خان قدیم کرکان

روستای کرکان در منطقه جلگه ای و در کنار جاده کپورچال-آبکنار واقع شده دارای نسق 85 ساله (تاتاریخ 1363 شمسی)بوده و از نظر ثبتی جزء بخش 7 حومه انزلی و سنگ شماره 6 میباشد و مسافتش تا کپورچال 7 کیلومتر و تا انزلی 27 کیلومتر است . . .

شبکه های اجتماعی کرکان
تبلیغات
HTML
محبوب ترین مطالب
آرشیو ماهانه

برای اشتراک در خبرنامه کرکان ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید